Jump to content
jacek łowicz

Poreinstalacji Windowsa Grub Nie Startuje

Recommended Posts

wybaczcie ale jestem zilony w tych tematach miałem zainstalowanego winXP no i oczywiscie FC2 musiałem o nowa zainstalowac winde no i okazało sie ze pouruchomieniu startuje tylko winda nie startuje grub nie moge sie dostac do FC2 co zrobic pomocy!!!! prosze :(

Zainstaluj jeszcze raz Fedore. :) Mówie Ci nigdzie nie ma w sieci odpowiedzi na twoje pytanie , a na tym forum to już (_napewno_ → na pewno) ORT :)

Nie wiem co jeszcze moge Ci poradzić , a nie jednak wiem

IPB Image

albo jak nie znasz ang. to zobacz tutaj

http://ag.bocznica.org/

skomentuje to tak:

he he he...

to jest super hiper mega bumerang + shoutbox zamiast szukaj = ruski cyrk...

Uruchom instalatora z plyty/dyskietki ( obojetne ) w trybie : rescue ( po pojawieniu sie komunikaty wyboru rodzaju logowania piszesz : linux rescue , potem odpowiadasz na pare pytan ( podstawowych ) a na koncu otrzymujesz mozliwosc dostepu do partycji i (_linuxa_ → Linuksa) ORT poprzez komende : chroot /mnt/sysimage ( dostep masz w trybie read-write , co musisz odpowiednio zaznaczyc odpowiadajac na pytania podczas uruchomienia z plyty/dyskietki ).

Po : chroot /mnt/sysimage piszesz : grub-install /dev/xxx , gdzie xxx to np hda , hdb itd.

Pozdrawiam Adam

PS ,

Nie trzeba instalowac FC na nowo , chyba , ze wirus XP usunal partycje linuksa . Wtedy nie ma wyjscia

... przynajmniej jeden normalny człowiek ...

Na drugi raz 10 razy pomyśl, nim coś takiego napiszesz. Wystawiasz sobie fatalne świadectwo.

A co będzie jak kiedyś naprawdę bedziesz potrzebował pomocy tych "nienormalnych"?

Zdaje się, że nie czytałeś tego, a zwłaszcza $2

A nie wklepujesz tego przypadkiem zaraz po odpaleniu się cd'ka? Najpierw trzeba wpisać linux rescue ;)