Skocz do zawartości

Gnome 3.6.2 Help


DEMON

Rekomendowane odpowiedzi

To co zaczynają robić z tym gnome woła o pomstę do nieba !!!

 

1. Jak dodac do menu kontekstowego tworzenie nowego dokumentu textowego - obecnie jest tylko tworzenie katalogu

2. Jak ustawić nautilusie otwieranie dokumentów za pomocą jednego kliknięcia myszą

3. Jak ustawić na stałe wyświetlanie ukrytych plików

 

Ręce opadają podstawowe funkcje usuwają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie wiem

2. zainstaluj dconf i przejdz do org.gnome.nautilus.preferences, ustaw click-policy na single

albo

menu -> preferencje -> widoki -> wyswietlanie ukrytych plików

 

3. org.gnome.nautilus.preferences i zaznacz show-hidden-files

albo

menu -> preferencje -> zachowanie -> otwieranie elementów przez pojedyncze klikniecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie wiem

2. zainstaluj dconf i przejdz do org.gnome.nautilus.preferences, ustaw click-policy na single

albo

menu -> preferencje -> widoki -> wyswietlanie ukrytych plików

 

3. org.gnome.nautilus.preferences i zaznacz show-hidden-files

albo

menu -> preferencje -> zachowanie -> otwieranie elementów przez pojedyncze klikniecie

 

Fedora 18 i gnome 3.6.2

 

W dconf nie ma zadnego orga, zadnego nautilusa nie ma tam doslownie prawie nic - wykastrowane pusto....

W nautilusie nie ma zadnego menu, zadnych preferencji, zadnych widoków

 

Gnome 3.6.2 i Nautilus jest pozmieniany na maxa - krok wstecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://live.gnome.org/GnomeShell/Design/Whiteboards/AppMenu

 

Krok wstecz to fakt. Likwidowanie niezaleznosci poszczególnych modulów nie wzbudza mojego zachwytu. Odnosze wrazenie, ze do projektu GNOME weszli ludzie mlodzi, pozbawieni wizji i wyobrazni, i próbuja nasladowac pewien system komercyjny w którym wszystko jest powiazane ze wszystkim, malo co mozna usunac i niewiele mozna dodac zeby nie zaczal sie wykrzaczac.

Zamienili sie rolami. Kiedys inni próbowali dogonic Linuxa, teraz Gnome goni za innymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://live.gnome.o...eboards/AppMenu

 

Krok wstecz to fakt. Likwidowanie niezaleznosci poszczególnych modulów nie wzbudza mojego zachwytu. Odnosze wrazenie, ze do projektu GNOME weszli ludzie mlodzi, pozbawieni wizji i wyobrazni, i próbuja nasladowac pewien system komercyjny w którym wszystko jest powiazane ze wszystkim, malo co mozna usunac i niewiele mozna dodac zeby nie zaczal sie wykrzaczac.

Zamienili sie rolami. Kiedys inni próbowali dogonic Linuxa, teraz Gnome goni za innymi.

 

Przesadzasz, po prostu chca aby ekran monitora byl wykorzystany w jak najbardziej efektywny sposób, do tego to dazy i bardzo dobrze. Od 2007 pracuje na laptopie i widze ze te zmiany sa kierowane wlasnie do takich uzytkowników jak ja, gdyz wymuszenie pracy ze skrótami klawiszowymi oraz oknami na pelnym ekranie przyspieszylo ma prace. Kiedys nie korzystalem z wielu pulpitów, teraz zdarza sie ze na 5 zawsze mam jakas aplikacje. Kiedys 1/6 ekranu byla zawalona jakimis dziwnymi paskami, które byly tylko dlatego ze byly, a do funkcjonalnosci nic nie wnosily. Ja po zainstalowaniu systemu i poukladaniu wszystkiego nie musze w ustawienia aplikacji zagladac, dodatkowe paski zabieraly tylko miejsce na ekranie, teraz to wszystko jest poukrywanie. Zmiany w Gnome 3, moim zdaniem, sa bardzo przemyslane i bardzo usprawniaja prace, co wiecej, gdyby Windows 8 mial tak zaprojektowany i przemyslany pulpit jego sprzedaz bylaby o wiele wieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zyciu bym nie pomyslal zeby szukac wlasciwosci nautilusa na górnym pasku :) dziekuje za info:)

Co do tworzenia nowego pliku to nalezy wrzucic pusty plik nie do Templates jak to podaja rózne zródla (bo trzeba by bylo zmieniac sciezke w users-dirs.dirs) wystarczy ten pusty pliczek dodac do katalogu szablony w home :) i wszystko ladnie smiga zreszta tam mozna wrzucic kazdy typ pliczku np. doc,xml, i rowniez sie pojawi w podrecznym menu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

w sumie zauważyłem podobny problem

na fedora wiki należy to poprawić
jest tam odniesienie do menu Edycja, którego w nautilusie nie ma..
- mówię o uruchomieniu funkcji klawisza Delete
więc jak wykonać instrukcje z poradnika ? :wacko:

domyślam się że tegoż menu (Plik,Edycja, itd) nie da się włączyć


widzę  że głównie wypowiadają się tu Eksperci..
to już mówi samo za siebie, że problem..  istnieje !
G3 w mojej opini idzie faktycznie w niewłaściwym kierunku, zamiast pozwolić użytkownikom personalizować swój system
na siłę stara się ich uszczęśliwić wirtualnymi ułatwieniami.. 
tu cytat z poliszfilm: "zapchałeś sobie głowę jakimiś pierdołami o żabkach i teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych" - poranek kojota B)
czyli to co jest teraz modne, szufladkowanie i klasyfikowanie wszystkich i wszystkiego do okrojonej (łatwej w przetwarzaniu) bazy danych  :(
nie czyńmy z linuksa systemu na podobieństwo FB, NK czy temu podobnych
w/w portale służą zbieraniu danych, które są warte grubych pieniędzy
nasze GUI powinno służyć nam do przyjemnej pracy i rozrywki
a nie pobudzać nasze negatywne emocje..
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- mówię o uruchomieniu funkcji klawisza Delete

Gnome 3.6 Wyzwalacz Adrenaliny. :) Gnome 3 akurat konfigurowalny to jest, ale wszystko jest tak zdekowane, by raz sobie ustawić i zapomnieć gdzie to było.

 

~./config/nautilus/accels, skasuj komentujący średnik przed skrótem do Trash i skasuj <primary>. Primary to (według devów Gnoma) ctrl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie wszystko powinno być tak proste jak:

~./config/nautilus/accels, skasuj komentujący średnik przed skrótem do Trash i skasuj <primary>

i to bez root'a

taki sposób zarządzania odpowiada mi chyba najbardziej
tylko czy są mądre źródła, w których można to wyczytać, nauczyć się..?


Samo środowisko graficzne G3 oceniam na 7z 10 (wygląd i funkcjonowanie)
jednak jego konfigurowalność to jedynie 3
- w moim odczuciu a powiem że podoba mi się bardzo, być może dlatego też jestem taki krytyczny :rolleyes:

to może nie na temat ale ciągnąc myśl..
podobnie miałem z Brasero..
zbyt wiele płyt mi zmarnował (na 10 może 3-4 były w 100% poprawne i to "mielenie"...)

a odkąd nagrywam w gnome-terminal używając wodim to 99% płytek to sukces

wniosek:

warto wiedzieć gdzie co i czym "załatwić"
jeśli brak nam właściwego GUI,
człowiek ma świadomość wystarczalności i niezawodności systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie miałem z Brasero..

zbyt wiele płyt mi zmarnował (na 10 może 3-4 były w 100% poprawne i to "mielenie"...)

a odkąd nagrywam w gnome-terminal używając wodim to 99% płytek to sukces

Brasero jest trochę za bardzo "autokrytyczny" i czasem pokazuje nieistniejące błędy. Jak zacznie mielić płytą przy 100% to można go kilnąć a płuyta będzie wypalona poprawnie. Bywa to irytujące, bo są czasem problemy przy wysuwaniu szufladki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe..
jakież było moje zdziwienie gdy wklepałem: yum remove gnome-boxes gnome-bluetooth i uruchomiłem ponownie laptopa :blink:

 

Gnome 3 "zniknęło", pojawił się komunikat o błędzie
cytuję: "Uruchomienie środowiska Gnome 3 nie powiodło sie, więc uruchomiono tryb zastępczy"

- zrobiło sie gnome 2 ?

niby logika, laptop nie ma bluetooth to po co mi oprogramowanie do niego.. ?
a tu err...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...