Skocz do zawartości
Gość _PaT

Zmiany Na Forum

Recommended Posts

Gość _PaT   
Gość _PaT

Witajcie,

Postanowiliśmy odświeżyć trochę nasze fedorowe dziedzictwo, z czym wiązało się kilka zmian.

• zmiana serwera, przy okazji zmiana łącza na 100Mbit/s
  • aktualizacja IPB forum.fedora.pl do najnowszej wersji
  • aktualizacja wordpressa fedora.pl do najnowszej wersji
  • aktualizacja wiki do najnowszej wersji
  • hardening serwera, apache, php, mysql
  • instalacja revProxy z modsecurity/WALLF

Proszę w tym temacie zgłaszać wszelkie napotkane problemy. Spodziewam się błędów typu "WALLF possible atack detection", które oznaczają, że trzeba wytresować modsecurity ;) W takim przypadku proszę o dokładny opis co zostało kliknięte przed wyświetleniem tego błędu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
borzole    42

wiki.fedora.pl jest rozwalona

- W kanale rss pojawiło się 150 powiadomień z userami spamującymi. Część chyba odfiltrowaliście, ale i tak na http://wiki.fedora.pl/wiki/Specjalna:Wszystkie_strony można zlaeźć np. http://wiki.fedora.pl/wiki/Entrainement_anal_sexe_amateur_video_gratuite

- menu po lewj nie działa, możliwe że to za duże logo na wiki, przysłania linki "Poradnik", "Artykuły" ...

- wygląd: zniknęła skórka (jest domyślna) i logo jakieś robocze jest wstawione

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość _PaT   
Gość _PaT

wiki.fedora.pl jest rozwalona

- W kanale rss pojawiło się 150 powiadomień z userami spamującymi. Część chyba odfiltrowaliście, ale i tak na http://wiki.fedora.pl/wiki/Specjalna:Wszystkie_strony można zlaeźć np. http://wiki.fedora.pl/wiki/Entrainement_anal_sexe_amateur_video_gratuite

- menu po lewj nie działa, możliwe że to za duże logo na wiki, przysłania linki "Poradnik", "Artykuły" ...

- wygląd: zniknęła skórka (jest domyślna) i logo jakieś robocze jest wstawione

Dzięki za uwagi. W wolnej chwili zajmę się nimi.

Skórka została zmieniona umyślnie, gdyż poprzednia nie przeżyła update'u. Ogólnie update mediawiki to jest jakieś nieporozumienie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
JoleKK    3

Forum działa lepiej.

• aktualizacja wordpressa fedora.pl do najnowszej wersji

Ale na stronie...

z10625416Q,pustynia.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
@WalDo    260

Mam komunikat "WALLF 403: Possible attack detection". Komunikat pojawia się przy jakiejkolwiek próbie edycji dostępu z Chrome.

Teraz piszę z Firefoksa i wszystko jest tu OK.

W Chrome próbuję też wejść na adres http://forum.fedora.pl - wyświetla mi się Red Hat Enterprise Linux Test Page

Być może istotne jest, że przeglądarka pamięta moją autoryzację na forum.

Nie mogę dopisać posta w komunikatorze do istniejącej rozmowy zaczętej przez Szefa pt. Aktualizacja forum

Ogólnie sporo problemów z dostępem. W Firefox też mnie czasem wywala z tym WALLF. Podobnie w Operze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość _PaT   
Gość _PaT

Mam komunikat "WALLF 403: Possible attack detection". Komunikat pojawia się przy jakiejkolwiek próbie edycji dostępu z Chrome.

Teraz piszę z Firefoksa i wszystko jest tu OK.

W Chrome próbuję też wejść na adres http://forum.fedora.pl - wyświetla mi się Red Hat Enterprise Linux Test Page

Być może istotne jest, że przeglądarka pamięta moją autoryzację na forum.

Nie mogę dopisać posta w komunikatorze do istniejącej rozmowy zaczętej przez Szefa pt. Aktualizacja forum

Ogólnie sporo problemów z dostępem. W Firefox też mnie czasem wywala z tym WALLF. Podobnie w Operze.

Proszę potestuj znów - wprowadziłem dziś sporo zmian.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
@WalDo    260

Post w komunikatorze dopisałem, ale z pracy z W7, Chrome v.24.x
Strona forum pokazuje się poprawnie tzn. nie mam już strony testowej.
[EDIT]
Po wysłaniu posta nie muszę już odświeżać ręcznie, żeby wyjść z trybu edycji.

Dokładniej sprawdzę po południu z domu.

no, ładnie - napisałem, że nie trzeba odświeżać ręcznie, ale chyba tylko nowego posta. Wszedłem w edycję i po "Zapisz zmiany" nadal jestem w oknie edycji.
Refresh strony nadal potrzebny.

[EDIT]
I dalej...
Przejście do pełnego edytora rozwala formatowanie - całość posta widoczna w jednej zawiniętej linii. Znikają podziały linii.

Edytowane przez szef

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość _PaT   
Gość _PaT

Ja przy okazji chciałem zgłosić, że nie widzę pozostałych zalogowanych na forum. Tylko siebie i gości, czasem też robota Google.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
@szef    1

Ja przy okazji chciałem zgłosić, że nie widzę pozostałych zalogowanych na forum. Tylko siebie i gości, czasem też robota Google.

Właśnie też się temu dziwie co jest grane forum ogólnie jest dostępne i w logach nie ma żeby było coś blokowane

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
@szef    1

Post w komunikatorze dopisałem, ale z pracy z W7, Chrome v.24.x

Strona forum pokazuje się poprawnie tzn. nie mam już strony testowej.

[EDIT]

Po wysłaniu posta nie muszę już odświeżać ręcznie, żeby wyjść z trybu edycji.

Dokładniej sprawdzę po południu z domu.

no, ładnie - napisałem, że nie trzeba odświeżać ręcznie, ale chyba tylko nowego posta. Wszedłem w edycję i po "Zapisz zmiany" nadal jestem w oknie edycji.

Refresh strony nadal potrzebny.

[EDIT]

I dalej...

Przejście do pełnego edytora rozwala formatowanie - całość posta widoczna w jednej zawiniętej linii. Znikają podziały linii.

WalDo

Edytowanie postu powinno już działać normalnie, tak samo zapisywanie podczas edycji. Zobacz jak to u Ciebie wygląda teraz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
@WalDo    260

Jest jeszcze gorzej :)

Kliknąłem "Napisz" i post się pokazał. Wszedłem w edycję, kliknąłem "Zapisz zmiany" - pozostałem w okienku "Dodaj odpowiedź". Różnica jest taka, że po kliknięciu F5 post zniknął całkowicie. Wcześniej po "Zapisz zmiany" i F5 zmieniony post był publikowany.

[EDIT]

Czyli jednak z nie powinno być więc sprawdzam edycję...

Jest jak było...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
@szef    1

Właśnie też się temu dziwie co jest grane forum ogólnie jest dostępne i w logach nie ma żeby było coś blokowane

_PaT już to naprawił dzięki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
@WalDo    260

TEST
TEST
test

test

Problem jest z Chrome. Z Firefoksa (konkretnie z Waterfoksa pod windą) działa. W Chrome to się nawet wylogować nie mogę :)

Jeszcze jeden test z Opery. Też jest OK. Czyli to Chrome v.24.x jakiegoś babola ma.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta