Jump to content
loloo

[F18]Zamknięcie Pokrywy Laptopa I Wyszukiwanie Plików

Recommended Posts

Witam,

Mam dwa małe problemy. Mianowicie gdy klikam na lupkę w pliki i wpisuję frazę to mi szuka tylko w obecnym katalogu a pod folderów już nie sprawdza. W f17 było tak że jak kliknęło się na wyszukaj to szukało w danej ścieżce i sprawdzało podfoldery a gdy się było np. w folderze Pobrane i wpisało się coś to szukało w tym folderze. W f18 jest tak, że czy się spisze czy kliknie na lupkę to szuka tylko w danym folderze. A drugi problem to że W f17 można było w gnome tweek ustawić żeby po zamknięciu pokrywy w laptopie wyłączał się tylko ekran a nie przechodził w stan wstrzymania. Próbowałem instalacji pluginu Only Blank with Closed Lid - Switch do gnome-shell ale dalej przechodzi w stan wstrzymania.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korzystasz z Gnoma? Jak otwieram np. katalog /home i klikam na lupkę to po prawej stronie paska wyszukiwania są dwa przyciski "Katalog domowy" i "Wszystkie pliki" jak klikniesz na to drugie, to wyszukuje we wszystkich lokalizacjach. 

 

Tego drugiego problemu nie rozwiązałem. Myślałem, że w opcjach zasilania coś, będzie, ale nie znalazłem. Odezwę się jak to się zmieni ;)

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otóż drodzy państwo, nie da się już tego zrobić. Opcja zablokowania automatycznego usypiania po zamknięciu klapy została usunięta. Podano następujące powody, z których żaden nie przechodzi logic validatora ;)

1. "Takiego zachowania oczekujemy od sprzętu i dzięki temu działanie środowiska jest ujednolicone" (tak Allan Day usprawiedliwił usunięcie tego z Centrum Sterowania)

2. Wszyscy musimy koniecznie udawać, że mamy Maki. Wszyscy. Nieważne, że ludzie nie chcą czegoś, co działa jak Apple, tylko czegoś, co ma logo Apple, nawet jeżeli ma taki interfejs: http://imgs.xkcd.com/comics/windows_7.png . Nowe podejście jest przyjazne dla użytkowników i zachowuje się w sposób znajomy. Dlatego na przykład laptop nie uśpi się po zamknięciu klapy gdy jest podpięty zewnętrzny monitor. Inne zachowanie będzie confusing dla użytkowników. Najwyraźniej dlatego należy usunąć ten przełącznik również z Gnome Tweak Tool.

3. GNOME obecnie polega na mechanizmie systemd w kwestii zarządzania zasilaniem, gnome-power-manager oddał tu pole. Zatem jedyna możliwość wyłączenia usypiania klapą to rekonfiguracja systemd jako root.

 

Można więc przestawić systemd. Ja się poddałem i przeszedłem na MATE. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...