Skocz do zawartości

Pytanie Do Egzaminatorów I Rhca


Sofcik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś posiadający tytuł RHCA lub RHCX mógłby udzielić informacji, które egzaminy ze ścieżki RHCA są już w wersji dla RHEL6?

Wiem, że RH442 i RH318 są już w wersji dla RHEL6.

A czy pozostałe (RHS333, RH429, RH436, RH423, RH401) są już w wersjach dla RHEL6 czy nadal obowiązują w wersjach dla RHEL5?

 

Dziękuję z góry za odpowiedź.

 

--

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 6.x:

 

ex318

ex401

ex436

ex442

 

wersja 5.x

ex333

ex423

ex429

Dziękuję za informacje.

A czy wiesz może czy są w niedalekiej przyszłości (3-4 miesiące) ze strony RedHata planowane zmiany dla RHS333? Chciałem się wybrać na szkolenie i zdać ten egzaminale obawiam się, że może się zdarzyć tak, że po zdaniu 333 dla wersji 5 (chyba ostatni jest update 8 w materiałach) okaże się, że by dostać RHCSS trzeba go zdać już w wersji dla RHEL 6.

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz może czy są w niedalekiej przyszłości (3-4 miesiące) ze strony RedHata planowane zmiany dla RHS333? Chciałem się wybrać na szkolenie i zdać ten egzaminale obawiam się, że może się zdarzyć tak, że po zdaniu 333 dla wersji 5 (chyba ostatni jest update 8 w materiałach) okaże się, że by dostać RHCSS trzeba go zdać już w wersji dla RHEL 6.

 

Mi się gdzieś obiło o uszy, że cała ścieżka RHCSS jest na 5.8 i tak na razie pozostanie. Informacja nieautorytatywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedno pytanie :)

Mam RHCE wersji 5. Czy jeśli zdam coś ze ścieżki RHCA to przełuży mi to ważność RHCE5 o kolejne lata (chyba Maciek Anczura wspominał coś o 3 latach - każdy egzamin przedłuża o 3 lata) czy też powinienem odłożyć naukę np do 436 i zdac najpierw RHCE w wersji 6?

RHEL 7 ma być zaprezentowany w drugiej połowie 2013 i z tego co pamiętam to miałbym 90 dni od oficjalnego announcementu na zdanie RHCE 6.

 

--

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...