Jump to content
Sign in to follow this  
TrolleY

[Gnome 3] Brak Menubar'a W Nautilusie, Evolution Itp

Recommended Posts

Witam
Zmagam się z problemem z tego co przejrzałem, to dość starym (np temat http://forum.fedora.pl/topic/21889-gnome-brak-paska-menu-w-aplikacjach/?hl=menubar), ale podawane rozwiązania nie działały u mnie z różnych powodów (np nie miałem w dconf-editorze odpowiednich kluczy, albo w ogóle nie miałem paczek które ponoć sprawiały konflikty). Problem oczywiście jak w temacie i w podanym linku. Różnica jest taka, że w gnome-terminal menubar działa normalnie, ale nie ma go w (przede wszystkim) nautilusie. Jakieś pomysły forumowicze? :)

No to skoro się menu nie da formalnie dodać to temat można zamknąć. Wprawdzie problem właśnie wyszedł od klawisza 'Delete" na usuwanie pliku ale informacja o tym też tam jest.

Chociaż może poruszę jeszcze jedną drobną kwestię która również pojawia się w tamtym wątku. Aby dodać do menu kontekstowego opcję "nowy plik" radzą tam dodać pusty plik do folderu "~/Templates". Jednakże ja nie miałem takiego folderu. Utworzenie go i wrzucenie do niego pustego pliku nic nie pomaga. Wie ktoś jak to naprawić?

Chociaż może poruszę jeszcze jedną drobną kwestię która również pojawia się w tamtym wątku. Aby dodać do menu kontekstowego opcję "nowy plik" radzą tam dodać pusty plik do folderu "~/Templates". Jednakże ja nie miałem takiego folderu. Utworzenie go i wrzucenie do niego pustego pliku nic nie pomaga. Wie ktoś jak to naprawić?

Utwórz katalog Szablony.

Akurat na to też sam wpadłem xd Ale też to nic nie zmieniło.

Może jest jakiś config w którym są przechowywane ścieżki do takich folderów "specjalnych"?

Konfigurację systemowa /etc/xdg/user-dirs.conf i /etc/xdg/user-dirs.defaults. Może też istnieć konfiguracja na koncie użytkownika ~/.config/user-dirs.conf a do aktualizacji konfiguracji służy komenda xdg-user-dirs-update, która jest odpalana podczas każdego logowania.