Skocz do zawartości

Vidalinux


Ireq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"emerge rpm" i inne tylko zainstaluje tą aplikację, NIE MOŻNA i NIE DA SI masowo instalować pakiety binarne (rpm/deb) innych dystrybucji :P

A co byś chciał? gentoo/VLOS są stworzone po to, by kompliowaćze żródeł, czy binarki, a nie po to, by obsługiwał rpm,czy deb itd. Poza tym - do masowej instalacji pakietów jest emerge.

 

aha gentoo rozwala sie na ogol po prymitywnej aktualizacji przez emerge -u world. tego sie tak nie robi.

Chciałbyś. Gentoo ani razu mi sie nie sypneło.

emerge --sync
emerge -u world
emerge -u system

i pięknie chodzi, i mamy zaktualizowane gentoo. Łatwo sie też przechodzi np. z 2005.0 na 2005.1. W FC prza przeważnie ściągnąć płytki, w gentoo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
To ja tu trochę namieszam, co jest lepsze te dwa wyżej czy suse 9.1 i 9.2 pro

chodzi mi o szybkosc i zasoby ramu jaki pożera

PS. Wiem że suse 9.2 pro niestety płatne sad.gif

 

Mam 128 ramu, nie wiem na czym osiąść, nie chce mi się wszyskich dystrybucji ściągaś (a troche już ich pościągałem) i na fedorze to ramu poażło multum

 

Yoper jak zainsatlowałem to przy odpalaniu kompa zamiast bootloadra same 99 poleciały na ekranie

Wszystko tylko nie Suse blink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak dodam od siebie, w jakiej dystrybucji można zaktualizować cały system jednym poleceniem i przy tym skompilować wszystie paczki jak nie w gentoo i mu podobnych smile.gif

Tylko, że z gentoo jest tak że można dużo polepszyć ale też działa w drugą stronę. Ktoś się nie zna to pewnie system uwali, albo nie będzie on taki jak powinien smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jhest niczym w porównaniu z tym ze moduł neostrady ma wadliwy format i nawet kompilacja programem genkernel nic nie pomaga sad.gif

Równiz przy próbie uzycia ebuilda dla eagle-usb jest to samo;

moduł eagle-usb.ko jest invalida.

A bez tego ani rusz scared.gifscared.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnałem z neta 4 wersje sterów dla neostrady i kazdej próbowałem na VLOSI-e i zawsze te /LIB/MODULES/NAZWA JADRA/MISC/EAGLE-USB.KO invalid module format ohmy.gif

Tak by tylko wziac dobrego kija i wegrzmocic tych co te jadra układaja ze ludziom wtykaja szajs huh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...