Skocz do zawartości

Vidalinux


Ireq

Rekomendowane odpowiedzi

Patpi czyta łem ten topic na anglojezycznym forum vlos-a i zrobiłem 'make --menuconfig all' ale nie wiem które opcje pozaznaczac w ustawieniach jadra by ta neo na vlosie zadzias łała lamo.gif

w /usr/src jest "kernelconfig" ładujesz to i wsio. Na Vlosie jest stare jadro wiec nie trzeba eagle-mm tylko zwykle. Poprostu trzeba zrobic tego mejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Patpi smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

Udalo sie biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Tego posta pisze spod vidalinuxa laugh.giflaugh.giflaugh.gif

I to z ebuilda skonfigurowalem ebuilda dla sagema rolleyes.gifrolleyes.gif

Tylko co mam teraz zrobic pierwszego w tym systemie po instalacji gdy net juz jest?

Emerge -rsync , world czy cos innego lamo.gif

Teraz dopiero bede miec zajecie poznania nowego systemu tongue.gif

Prosze o dalsza porade co dalej robic w pierwszej kolejnosci na VLOS-e question.gif

Pozdrawiam juz z vlosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie ma forum Vlos'a więc zapytam tutaj bo widzę, że gościnnie się tu udzielacie smile.gif

 

Czy jeżeli jakiś program ma wymagania:

 

The latest Open CASCADE version has been certified on the Linux Intel, Windows Intel and Sun Sparc platforms.

 

Linux Intel

Operating System  Distribution :

  Mandrake 7.0, 7.1, 7.2, 8.0

  Red Hat 7.1, 8.0

  Kernel delivered with distribution/

  2.2.5 , 2.2.17 , 2.4.2

  Xfree delivered with distribution/

  3.3.3.1 , 4.0.x

Minimum memory

128 Mb, 256 Mb recommended

Free disk space

(complete installation)  For full installation Open CASCADE requires 600 Mb of disk space but during the process of installation you will need 1,0 Gb of free disk space.

Minimum swap space  500 Mb

Graphic library  Mesa 3D

3.0, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4 *

C++  GNU GCC provided with Linux distribution

# GNU gcc 2.95

# GNU gcc 2.96

# GNU gcc 3.2

TCL (for testing tools)  TCL 8.x

http://dev.scriptics.com/software/tcltk/do...nloadnow83.html

Tix (for testing tools)  Tix 8.x

http://tix.sourceforge.net/download.shtml

Java (for demonstration tools)  Java 2 Platform (JDK or JRE), Standard Edition, v 1.3.04:

http://java.sun.com/

or

http://java.sun.com/j2se/1.3/download.html

QT (for demonstration tools)  QT 2.3 - 3.2.1

http://www.trolltech.com/

FLTK (for demonstration tools)  FLTK 1.0.X, 1.1.x,

http://www.fltk.org/software.php

 

i do ściągnięcia jest plik w formacie *.tgz to będzie to działało pod VLOSem 1.2 z procesorem AMD64?

 

I przy okazji: może ktoś z Was używa jakiegoś programu CAD i może polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze stwierdzic ze najnowsza odmiana VLOS-a 1.2.1 jest gorsza od dotychczaso-

wej 1.2 sad.gif Zabrali przede wszystkim zródła jadra i nie mozna normalnie bezposrednio po instalacji skjonfigurowac połaczenia z netem-modemu neostrady sagem fast 800 który potrzebuje obecnosci zródeł jadra w systemie.Cóż z tego ze dołozyli kilka rzeczy które i tak mozna zainstalowac a zabrali tro co najwazniejsze do konfiguracji połaczenia z netem ph34r.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainstalowałem VLOS 1.2 i spodobał mi się wygląd domyślny gnoma:D teraz siedze na mandrivie, ale chyba wróce na gentoo/vidalinuxa.

Pozatym, chyba istnieje możliwość zainstalowania jądra gentoo na VLOSie :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym, chyba istnieje możliwość zainstalowania jądra gentoo na VLOSie :0

przeciez te jest Gentoo stage 3 + zmienione tapety i paski zadan + sporo "testowych" pakietów z flaga "~" w package.keyword i package.unmask. Pierwsze co robilem na Vlosie to wywalenie tych rzeczy... zmiany make.conf , package.use , banned_branches w portage i pełna rekompilacja , w tym wypadku downgrade pakietow. Jeszcze tylko wymiana jądra na ktores z wielu gentoowych (ten Vlosa jest b.kiepski) , np. na Love Sources i juz. Masz Gentoo.... inna sprawa czy to jest dobra dystrybucja. IMO są lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dokladnie cool.gif na mojego laptopa wpakowalem gentoo pod plaszczykiem vidalinuxa po czym jw. Dalo mi to mozliwosc normalnej pracy na systemie postawionym w nie cale 45m i stanowilo znakomita podstawe do ponwnej rekompilacji od stage1. No i wreszcie po latach experymentow moj quake3+cpma smiga jak bryka mojego sasiada na podtlenku azotu biggrin.gif , system odpala sie do trybu tekstowego w kilka sekund (po latce na busybox-a) - mioodzioo :-) A to wszystko tylko w kilka dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na początku powiem ,że mam 13lat a doświadczenia Linuksowe od roku mam i było mandrake a od niedawna Debian (i przejsciowo Slackware - ale pakiety domyśle to slimaki a kompilacja trwa ... ale logicznie wszystko ułożone)

Vidalinuksem sie nie bawiłem ale powiem coś o Gentoo

Otóż ,któregoś wieczorem zacząłem instalke ze stage3 ;D

Mój komp: Procek 700Mhz Athlon Ram 256mb

I jądro za pierwszym raze sie skompilowało (poszłem spać - mama kazała wyłączyć kompa:/)

Następnego dnia wstaje chrootuje się robie wpisy w GRUB'a i patrze a tu za***iście szybko startuje base system biggrin.gif Potem instalka x'ów (TWM) xmms'a i Opery + zależności potrwała kilka godzin ale chodzi jak burza biggrin.gif

Ale niestety zrezygnowałem na Debiana ,ponieważ nie tylko ja korzystam z workstation(mój tata też) i nie ma też sensu zeby komp kompilował 24h/dobe programy.

Teraz mam małą sieć i sie zaczyna rozrastać (zamierzam w tym m-cu postawić WDS) i pewnie bede robił serwer na Linuksie (iptables+htb+kilka innych bajerów - może napisze sobie skrypty PHP dla wygody :])

Więc tu gentoo w trybie tekstowym powinno sie szybko skompilować na jakimś "złomie" i bedzie na serwe chodzić stabilnie jak znalazł wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...