Jump to content
Sign in to follow this  
Krystian Kiermasz

Jądro 3.12 Nałożenie Patch'a

Recommended Posts

Witam.

Wiecie może jak nałożyć patch na najnowsze jądro 3.12? Wszystko pobrane z kernel.org, kernel rozpakowany do /usr/src. Patch za pomocą polecenia 

xz --decompress

również przeniesiony do /usr/src. Próbuję różnych poleceń z patch -pl i nic to nie daje (przeważnie błąd strip count l is not a number)

Ja usiluje sie dowiedziec tego samego i bez rezultatu. Chodzi o pax i gresucurity. Niech sie ktos wypowie co jest a co nie wskazane (niektore patche wykorzystuje juz selinux)

Troche was nie rozumiem, dla mnie laika to trochę niezbyt jasne wypowiedzi.

Jesli was rozumiem to chodzi Wam ze trzeba to wypakowac,

chyba nie do konca ...

path zazwyczaj się się nakłada na code source, kompiluje i instaluje gotowy program.

Najlepiej chyba by było pobrac src fedory dodać patha do pliku spec i skompilować.

Zgaduję ze w fedorze trzeba pierw jakis pakiet zainstanstalowac by zbudowalo jakies tam drzewo RPM w systemie,

w którym mozemy tworzyć paczki rpm dzieki którym inni takze mogą skorzystać z naszych paczek rpm.

http://www.insanitybit.com/2012/05/31/compile-and-patch-your-own-secure-linux-kernel-with-pax-and-grsecurity/

Mam pytanie odnośnie patcha grsecurity na jądro 3.17.2 - ktoś może nakładał? Patch skopiowałem do /usr/src, w konsoli przeszedłem do tej lokalizacji i wpisałem:

patch -p0 < grsecurity-(nazwa patcha).patch

oczywiście nazwa pliku to jest, teraz nie korzystam ze swojego komputera żeby poprawnie uzupełnić nazwę patcha. 

Pojawia mi się info o podanie folderu z kernelem i ....i tyle. Nie ważne jaki folder wpiszę to patch nie zostaje nałożony. 

Jakoś inaczej się to robi?

sprawdz co jest w patchu i w rzeczywistosci,

jesli nie ma czegos to nie nalozysz.

( chodzi mi tu bardziej o znazwy plikow katalogow, linijek ktore patch ma za zadanie zmienic )

Wrzuć patcha do folderu ze źródłami danego kernela(oczywiście musisz je mieć ;)) a nie do /usr/src.  A później spróbuj spatchować z przełącznikiem(strzelam) -p1.

Jak będą pokazywać się dalej błędy to wrzuć je na forum.

• Upvote 1