Jump to content
alfa444

Clamav (Clamtk) - Problem Z Aktualizacją Bazy Wirusów (Fresclam)

Recommended Posts

WIelu z Was powie ze antywirus na lunixa jest niepotrzebny, ja jednak czytalem inne opinnie, ze wskazaniem na zainstalowanie wlasnie Clama (dotyczylo to ubuntu). W kazdym razie mam powazny problem aktualizacją bazy wirusów Freschlam w tym Clamtk. Probowalem postepowac wg kilku przewodnikow i nic mi to nie dalo. Nie wiem czemu w Ubuntu nie bylo takiego problemu jak tutaj,

 

I use Fedora and I cannot update the signatures
To update signatures, the file /etc/freshclam.conf needs to be tweaked a bit. Debian and Ubuntu do this automatically, but Fedora does not. So, open up the file *as root* by typing this:
gedit /etc/freshclam.conf.
Change the following line Example to this: # Example
You may also want to change the mirror used to download the signatures. For example, if you are in the US, the US is your two-letter country code. Several lines below the Example line you just edited, look for this line:
# DatabaseMirror db.XY.clamav.net and change it to: DatabaseMirror db.US.clamav.net
Of course, if you're not in the US, change it to your two-letter country-code.

 

Jak Wy sobie z tym radzicie? I przede wszystkim chcialbym wiedziec czy ten clam jest po to by skanowal system linux od wirusow tworzonych pod linuxa (jesli tak to moze jest jakas lepsza alternatywa?) czy tez sluzy to skanowania plikow i aplikacji uzywanych przez wine? Z informacjami z jakimi mialem do czynienia, rozumiem nieco dwuznacznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę mi tylko powiedzieć czy ów program służy do sprawdzania plików pod względem wirusów windowsowych czy linuxowych? Pomysł zainstalowania jego zrodził się z przeczytania poradnika ubuntu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] wirusami linoxowymi.

Możesz określić dokładniej co rozumiesz pod pojęciem wirusa? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie zmiana w pliku konfiguracji pomogła..


Chcę używać tego programu głównie, żeby zminimalizować ryzyko podesłania windowsowcowcom jakiegoś g* oraz do skanowania windowsowych maszyn.

BTW byłem pod wrażeniem komercyjnego Nortona, którego niedawno używałem. Na pewnej maszynie zainfekowanej ad-ware'owym oprogramowaniem skanowanie zainstalowanym avastem nie wykryło nic. Skanowanie Nortonem na drugim komputerze  wykryło kilka ad-ware, kilka wirusów i innych zagrożeń. To mi dało do myślenia w kwestii darmowych antywirusów. Jak wypada clamAV w porównaniu z Nortonem?

Znalazłem test http://cybernetnews.com/best-linux-antivirus-kaspersky-clam-norton/ ale zdążył się już z 10 razy zdezaktualizować. Jak to teraz wygląda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Antivirus "is dead," says Brian Dye, Symantec's senior vice president for information security. "We don't think of antivirus as a moneymaker in any way."

Pełen artykuł http://online.wsj.com/news/article_email/SB10001424052702303417104579542140235850578-lMyQjAxMTA0MDAwNTEwNDUyWj.

 

Avast ostatnio podupadł. Polecam http://www.av-test.org.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...