Skocz do zawartości

Azureus Nie Uruchamia Się


alfa444

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem azureusa i brak reakcji na klikniecie w ikonę. Szukałem na jego temat, mozliwych zaleznosci, w jakim jezyku jest napisany i że program nie mial domyslnych zależności to próbowalem na 'intuicje' doinstalowywać składniki, które mogły się okaząc istotne, do tego opierając sie na info z innych www.

 

Nic to nie dało. Co proponujecie z tym zrobić, bo wierze ze brakuje tu ciagle jakichs niezbednych zaleznosci.

 

Jave instalowalem ze str prod. jre x64.

 

 

[user@localhost ~]$ azureus

Starting Azureus...

/usr/bin/azureus: line 58: /usr/lib/jvm/jre/bin/java: Nie ma takiego pliku ani katalogu

Loading Azureus:

/usr/lib/jvm/jre/bin/java -Xmx128m -cp "/usr/lib64/eclipse/swt.jar:/usr/share/java/bcprov.jar:/usr/share/java/apache-commons-cli.jar:/usr/share/java/log4j.jar:/usr/share/azureus/Azureus2.jar:./Azureus2.jar" -Djava.library.path="/usr/share/azureus" -Dazureus.install.path="/usr/share/azureus" -Dazureus.script="/usr/bin/azureus" -Dazureus.script.version=3 -Dorg.eclipse.swt.browser.UseWebKitGTK=true org.gudy.azureus2.ui.swt.Main

/usr/bin/azureus: line 94: /usr/lib/jvm/jre/bin/java: Nie ma takiego pliku ani katalogu

Exit from Azureus complete

/usr/bin/azureus: line 58: /usr/lib/jvm/jre/bin/java: Nie ma takiego pliku ani katalogu

Azureus TERMINATED.

[user@localhost ~]$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a napis "/usr/bin/azureus: line 58: /usr/lib/jvm/jre/bin/java: Nie ma takiego pliku ani katalogu" nic Ci nie mówi? brakuje Ci java na ścieżce jak wyżej. Prawdopodobnie wystarczy zrobic link symboliczny do miejsca, w którym java znajduje się w Twoim systemie. Bo zakładam, że jakąś jave masz zainstalowaną? Domyśłnie powinieneś mieć zainstalowany co najmniej pakiet java-openjdk.

 

Poza tym coś czuję, że kombinujesz z azureusem ściągniętym nie wiadomo skąd zamiast skorzystać z repozytoriów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Sciagnalem przez yum install z repo. Jave instalowalem tylko jako JRE x64 ze str oracle. Nie wiem czemu azureus zadnych zaleznosci nie pociagnal z repo. W packagekit mam jave i inne skladniki na niej oparte DO ZAINSTALOWANIE, ale  staram sie zbyt pochopnie nie zaciagac jak leci na chybil trafil bo robi sie smietnik i sie boje ze systemowi to zaszkodzi.

 

Czytam ze na ang forach tez mieli ludzie klopoty. Ktos wspominal o jakims xulrunner...  - mam cos takiego zainstalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Sciagnalem przez yum install z repo.

Ja ściągnąłem i jest OK. Działa bez problemów.

 

Jave instalowalem tylko jako JRE x64 ze str oracle.

Być może jest Ci to potrzebne do czegoś, ale sprawdź czy po przestawieniu javy na openjdk (alternatives --config java) azureus nie ruszy.

 

A na początek zrób to o czym pisaliśmy - symlink do javy.

 

[...]  staram sie zbyt pochopnie nie zaciagac jak leci na chybil trafil bo robi sie smietnik i sie boje ze systemowi to zaszkodzi.

W sumie chwalebne, ale nie wiem jak instalowaleś z repo azureusa bez zależności :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...