Jump to content
Sign in to follow this  
endrjun

Własna Chmurka

Recommended Posts

Pojawiły się wersje Fedory 20 i 21 dla chmurek, może warto utworzyć osobny dział dla tej tematyki ?
Zapewne posiadacze lokalnych serwerów zainteresowani są utworzeniem własnej chmurki i chcieliby wymienić się doświadczeniami.

Pojawiły się wersje Fedory 20 i 21 dla chmurek, może warto utworzyć osobny dział dla tej tematyki ?

Zapewne posiadacze lokalnych serwerów zainteresowani są utworzeniem własnej chmurki i chcieliby wymienić się doświadczeniami.

Jeśli nie wydzielamy Workstation i Server, to dlaczego Cloud traktować specjalnie? Myślę, że wystarczy dobrze otagować temat.

Jeśli nie wydzielamy Workstation i Server, to dlaczego Cloud traktować specjalnie? Myślę, że wystarczy dobrze otagować temat.

Oby tylko już po wydaniu finalnej wersji F21 i bez podziału na W-S-C nie powstał na Forum spory zamęt.

I nawet duża dyscyplina w otagowaniu nie pomoże.

Jedyna nadzieja w tym, że większość fanów Fedorki zainteresowana będzie wersją Workstation.

I zazwyczaj jest dokładnie tak. Nie spodziewałbym się nagłego zalewu chętnych do prowadzenia dyskusji wyłącznie nt.wydania dot. chmury.

Co do zamętu, to i tak już jest ;)

(...)Jedyna nadzieja w tym, że większość fanów Fedorki zainteresowana będzie wersją Workstation.

No właśnie nie jestem pewien. Wielu użytkowników forum jako domyślnego środowiska używa KDE, a z tego co zdążyłem zauważyć - nie będzie Workstation KDE. Zamiast tego będzie (jak do tej pory) Fedora Live KDE (podobnie jak Fedora Live Gnome - oprócz Workstation). Dziwnie namieszali.

Spiny Fedory działają świetnie już od kilku lat i nie ma z tym żadnego problemu. Ważne, że ostatecznie i tak wszystko korzysta z tych samych repozytoriów. Na forum nie ma aż takich tłumów, żeby wydzielać osobne działy.

A nie można po prostu zainstalować owncloud ?

Na małym komputerku takim jak intel NUC z dyskiem ssd na system i podpiętym NASem to po prostu działa

Nie widzę sensu jeszcze dodatkowego spina z chmurą, ale co komu pasuje

Nie widzę sensu jeszcze dodatkowego spina z chmurą, ale co komu pasuje

Sens jest taki, że ludzie w Ubuntu zrobili, to z Fedory też musieli.

+