Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to co? Do roboty? Chcesz? TO zgłoś się do @_Pat albo @szef. Dostaniesz uprawnienia i będziesz mógł pisać ile dusza zapragnie :) Serdecznie zapraszam :)

Z całym szacunkiem, każdy by chciał brać, ale do roboty to już brak chętnych jakby.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z całym szacunkiem, każdy by chciał brać, ale do roboty to już brak chętnych jakby.

Można wręcz zacytować klasyka: 'Czytać to każdy jeden by chciał, ale pisać to ni ma komu'. :)

Jednak istotnie, przydało by się kiedyś ożywić portal i polską społeczność Fedory. Ewentualnie jak będzie jakaś inicjatywa to mogę się zająć tematami server i cloud.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to co? Do roboty? Chcesz? TO zgłoś się do @_Pat albo @szef. Dostaniesz uprawnienia i będziesz mógł pisać ile dusza zapragnie :) Serdecznie zapraszam :)

Szczerze to chętnie się zgłoszę, nie żebym pisał jakieś eseje ale krótkie notki o nowych wersjach i nowościach jak najbardziej ;)
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nawet Poradnika nie chce się nikomu uaktualnić, gdzie wystarczy mieć konto, a co dopiero mówić o portalu.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poradnik wymaga więcej pracy, oprócz dodania i uaktualnienia trzeba by z niego sporo wywalić, naprawdę potrzeba instrukcji jak zainstalować Evolution i Empathy, jak uruchomić terminal? W sumie to by trzeba było go napisać na nowo. I nie dzieliłbym na "poradnik do 21/20/.../10 
Poza tym myślę, że mało kto, z odwiedzających regularnie stronę, tam w ogóle zagląda a strona główna to jednak rzuca się w oczy. 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poradnik ma swoje początki w czasach Fedory 10. Instalacja wielu rzeczy była wtedy znacznie trudniejsza niż obecnie. Nie podoba mi się kierunek "windowsowo-obrazkowy" w którym zmierza Fedora, ale nie da się ukryć, że 6 czy 7 lat po pierwszej edycji Poradnika wszystko jest na tyle proste, że stracił on swoje pierwotne znaczenie.

Ponadto w tamtych latach forum było znacznie intensywniej odwiedzane. Ideą Poradnika było odsyłanie do "gotowca" zamiast tłumaczenia po raz tysięczny jak zainstalować stery nvidia, kodeki czy jak naprawić GRUBa.

Dobrym pomysłem byłoby faktycznie "zaoranie" go i stworzenie strony niezależnej od wersji tak, jak proponuje to @icywind. Pomysł jest, gorzej z czasem na wykonanie :(

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poradnik dla F22 jest z grubsza przerobiony tak, że powinien działać na nowszych wersjach. Trzeba by tylko usunąć informacje o konkretnej wersji Fedory i powywalać rzeczy które nie działają (np. Google Earth?).

Jeśli w poradniku nie ma być informacji jak zainstalować Evolution i Empathy, jak uruchomić terminal, to co powinno w nim być?

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dawno nie przeglądałem Poradnika. Zazwyczaj wpadałem na wiki po to, żeby podrzucić jakiś link do instrukcji do któregoś z tematów.

Przy okazji: nie wiem jak edytować boczne menu, a jest kiszka bo prowadzi do F20 a nie F22, tak samo jak link Paczki (chyba nie tylko ja tak mam?).

Moim zdaniem:

Z poradnika można by usunąć informacje o tym jak instalować konkretne paczki, jeśli jest to standardowe "dnf install coś tam". Same programy można łatwo wyszukać np. przez Yumex, którego instalacja jest opisana. Można dorzucić informację o innych programach tego typu.

Czyli np. wyrzuciłbym informację jak instalować Pidgin czy Empathy, ale zostawiłbym np. instalację Opery czy Chromium. Dlaczego? Opera instalowana z zewnętrznej paczki albo z repo Russian Fedora w wersji stable lub beta (dodam odpowiednią informację, bo widzę, że brak info o RF) a Chromium wymaga dodatkowego repo, więc trzeba chociażby informację o repozytorium zostawić.

Podobnie rozprawiłbym się z Javą: zostawić tylko informację jak instalować JRE.

Programy pocztowe - do wywalenia, bo to znowu yumex załatwić powinien.

Ogólnie, jeśli nie wystarcza Yumex, to dodałbym stronkę (znowu mój brak umiejętności edytowania bocznego menu) opisującą najczęściej wykorzystywane aplikacje oraz wtyczki i dodatki do nich.

To tak z grubsza jak ja to widzę. Co Wy na to?

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta