Jump to content

Recommended Posts

Coś znalazłem tutaj, są tam linki do tutoriali: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=400945

Było coś takiego jak Free60 - Linux dla X360, ale projekt nie jest chyba rozwijany, a pewne aktualizacje konsoli powodowały problemy.

Ogólnie myślę, że raczej trzeba odpuścić. Można próbować, ale nie gwarantuję wyników - nigdy nie bawiłem się w Linuksa na X360.

Dawniej była możliwość instalacji Linuksa na PS3, ale żeby nie było zbyt różowo - Sony ubiło tę możliwość w nowszych modelach (słuchy donosiły, że IBM maczał w tym palce, ponieważ klaster złożony z PS3 mógł dorównywać lub nawet przerastać mocą stacje IBM, przy czym klaster z PS3 wychodził taniej).

Pozwolę sobie w roli wyjaśnienia sprostować trochę co Sony zrobiło.

Sony usunęło w pewnym momencie możliwość uruchamiania na ich konsoli PS3 (cough) Linuksa (nazywali to bodaj OtherOS) z racji, że mieli podejrzenie - SŁUSZNE XD - że można w ten sposób dostać się do konsoli od kuchni i ją zhackować, czego Sony by sobie nie życzyło. Była oczywiście dość wielka zadyma o to, bowiem obietnica OtherOS była na pudełku i usunięcie tej opcji sprawiało, że klienci czuli się - słusznie zresztą - oszukani na całej linii.

To tyle...

Linux na X360 jest hipotetycznie wykonalny, pytanie czy ktoś rozwija projekt. Nie siedzę w Xboxach za bardzo, ni nie śledzę żadnych wieści w tej sprawie niestety.

Pytanie, które natomiast należy sobie zadać to "czy warto" ?

Majstrowałem z Linuksem na Nintendo DS i Nintendo Wii. Było to dobre jako ciekawostka...i tylko tyle. Nie odpalimy na tym aplikacji znanych nam z PCta z marszu bo jest zupełnie inny procesor. (X360 o ile pamiętam, też nie ma procesora "PCtowego"). Wszystko trzeba by - to co chcemy - kompilować od zera.