Jump to content
lis

Kadu Fedora?

Recommended Posts

cześć

Gdzie znajdę kadu rpm pod fedorę najnowszą?(szukałem i nic)

Odpal terminal

dnf install wget
wget http://repo.gospogied.pl/Fedora/fedora-gospogied.repo -O  /etc/yum.repos.d/fedora-gospogied.repo
rpm --import http://repo.gospogied.pl/Fedora/RPM-GPG-KEY-gospogied
dnf install kadu kadu-gadu_protocol kadu-docking kadu-docking_notify kadu-history
To podstawowe pakiety dla kadu, resztę przejrzysz i zainstalujesz wyszukując 'kadu' w yumexie.

ok zainstalowałem, jak utworzyć gg i skonfigurować kadu ?(gg miałem ale mi zapodziało się gdzieś)

A mi dziś wyświetla coś takiego ;

[darecki@pc9 ~]$ sudo dnf install kadu kadu-gadu_protocol kadu-docking kadu-docking_notify kadu-history
Synchronizacja pamięci podręcznej dla repozytorium „fedora-gospogied” się nie powiodła, wyłączanie.
Ostatnio sprawdzono ważność metadanych: 0:12:23 temu w dniu czw, 10 sie 2017, 13:37:46.
Pakiet kadu jest niedostępny.
Pakiet kadu-gadu_protocol jest niedostępny.
Pakiet kadu-docking jest niedostępny.
Pakiet kadu-docking_notify jest niedostępny.
Pakiet kadu-history jest niedostępny.
Błąd: Brak wyników

A co w tym dziwnego?

Albo @3k_PL ne miał chęci lub czasu żeby przygotować paczki pod F26 albo ma chwilowo niedostępny serwer.

Weź paczki z wersji F25 i przebuduj. Może pójdzie bez problemów?

Ten drugi link jest wystarczający. Wielokrotnie po kolejnych instalacjach w oparciu o niego budowałem sobie środowisko i kompilowałem pakiety. Zapewniam, że nie trzeba być programistą, żeby przebudować pakiet. Są oczywiście czasem problemy, ale uważne czytanie komunikatów o błędach zazwyczaj wystarcza do ich rozwiązania. Trzeba doinstalować odpowiednie paczki *-devel, pomyśleć i jakoś to leci. Są też niestety problemy poważniejsze związane np. ze zmianami w jądrze i wtedy jest nieciekawie, ale jeśli nie przechodzimy na wyższą wersję kadu, to nie przewiduję problemów poza delikatną ingerencją w pliki *.spec w celu dostosowania numerów wersji.