Skocz do zawartości

Pozdro Z Fedory 24


SeeM

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że nie mam w BIOS-ie takiej możliwości.

Ale teraz bardziej mnie martwi co innego  :unsure:

Zainstalowałam Fedorę 24, uruchomiła się.

Zaktualizowałam, nie uruchamia się (jest sam migający znak "_"). Uruchamia się tylko wersja sprzed aktualizacji.

A napisz w terminalu

rpm -qa | grep kernel

Zobaczymy co się zaktualizowało i porównam z tym, co mam u siebie.

PS. Ale off-top się robi. :) Ale chyba za każdym razem tak było w wątku pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety, komputer którego to dotyczyło ma być do pracy i to na wczoraj, więc poczyniłam intensywne poszukiwania jakiejś dystrybucji bardziej przedszkolnych w obyciu i padło na Xubuntu. A na drugim Fedora 23 i na razie nie ryzykuję zmiany, bo i nie ma potrzeby. Tym akcentem kończę off-top :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem do Fedory 24 i jest spoko :-)

 

Może to tylko wrażenie, ale GNOME jakby przyśpieszyło. Początkowo miałem wrażenie, że panel u góry ekranu jest większy, ale to tylko urok poprawionego fontu. Przyjemniej się teraz patrzy :-)

 

Co najwyżej zmiany w Adwaicie, nieco mi nie pasują. Pewnie kwestia przyzwyczajenia, ale niektóre aplikacje jak Thunderbird czy Firefox, wyglądają nieco gorzej (okienka mają zaakcentowane czarne obramowanie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem do Fedory 24 i jest spoko :-)

 

Może to tylko wrażenie, ale GNOME jakby przyśpieszyło. Początkowo miałem wrażenie, że panel u góry ekranu jest większy, ale to tylko urok poprawionego fontu. Przyjemniej się teraz patrzy :-)

 

Co najwyżej zmiany w Adwaicie, nieco mi nie pasują. Pewnie kwestia przyzwyczajenia, ale niektóre aplikacje jak Thunderbird czy Firefox, wyglądają nieco gorzej (okienka mają zaakcentowane czarne obramowanie). 

 

Fonty są rzeczywiście bardzo dobre. Jeszcze czegoś takiego na Linuksie nie widziałem. I to nie zasługa domyślnego kroju (wiadomo, Verdana nadal rządzi :D ), ale właśnie renderowania. Temat jest bardzo na czasie, bo z rozdzielczością powyżej 5000 pikseli nie ma żartów i widać każdy detal, zwłaszcza napisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z renderowaniem jest...tak sobie. Znaczy - fonty wyglądają teraz lepiej, ale bez dodatkowego silnika jest średnio. Niestety mam ten problem, że moje oczy nie lubią freetype-freeworld. Walczę z tym od początku, jak tylko używam Fedory :D

 

Ideałem był silnik Infinality, ale autor zaprzestał rozwoju. Nie zostawił nawet paczek, po prostu zlikwidował stronę. Szkoda.

 

PS: istnieje kontynuacja w postaci Infinality Ultimate, ale moje oczy również strajkują. Może się przyzwyczaję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...