Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po 48 godzinach walki, wymiany kolejnych wersji V-boxa (downgrade z 5.1.4 aż do 4.1.44) trafiłem w końcu na wersję 4.3.40 r110317, na której łaskawie ruszył zapisany stan maszyny Win XP 32bit jakieś 2 m-ce temu. Problemy od nieładujących się modułów jądra po konflikty architektury i ofc nie działające USB. Po środku walki, w desperacji, instalacja 3 różnych wersji V-boxa na Linux Mint 17.1 i 17.3. Jak mawiają zaprzyjaźnieni anglicy - f**kin sh*t.

No dramat...

Ostatecznie downgrade Fedory z 23 do 22 (24 to porażka - na Intel Core i3 i 8GB RAM-u niepodziwane problemy ze stabilnością), V-box 4.3.40 - i można "poganiać".

Czuwaj ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi? Mnie na 5.0.26 bez problemu działa stary XP. 

Obsługa USB ofc ;) działa. Trzeba zainstalować VirtualBox Extension pack. W przypadku 5.0.26 

 

VBoxManage extpoack install  <ścieżka do pliku>/Oracle_VM_VirtualBox_Extension_Pack-5.0.26-108824.vbox-extpack

Z wersją 5.1 faktycznie miałem jakiś kłopot z instalacją GuestAddition (nie mylić z ww. extension packiem) na wirtualnej F24, ale 5.0 jest raczej stabilna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj czuję się jak "stary hakier" :D .Udało mi się (ofc nie bez walki) ruszyć stary XP - obraz *.vdi  z zapisanym stanem maszyny ze starej fedory 22 na świeżej instalacji f25. Komputer słabszy (celeron 1005M zamiast i3 3110 i też 8GB ram-u). Vbox w wersjji 5.1.14 r112924 instalowany dnf-em z włączonym repo virtualbox. Jedyny kłopot sprawił selinux - musiałem dodać wyjątek zgodnie z podpowiedzią z rozwiązywania problemów z selinux-em (problem z załadowaniem modułów jądra po udanej kompilacji dkms-em). Usb, net, współdzielone foldery - wystartowało wszystko bez żadnych cudów i oporów. Czuwaj !


Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×