Skocz do zawartości

Zmiana Środowiska Na Inne Za Pomocą Wirtualnej Konsoli


zibi743

Rekomendowane odpowiedzi

Truda sprawa. Kiedyś, gdy jeszcze te środowiska były w miarę modularne, można było używać Fluxboxa, albo IceWMa i dodać sobie na pulpicie ikonkę "Uruchom KDE", albo "Uruchom Gnome", pod którą umieszczało się mały skrypt urchamiający kilka(naście) podstawowych programików tworzących środowisko graficzne. Dało się też je do pewnego stopnia wymieszać. Obecnie KDE i Gnome są na tyle monolityczne i niekompatybilne, że nie uda ci się na nie po prostu przełączyć. Możesz mieć bez problemu zainstalowane obydwa, ale musisz je wybrać przy logowaniu.

Jeżeli lubisz i bawi cię ustawianie pulpitu pod siebie, bardzo polecam małe i skromne pulpity (właściwie Menedżery okien), jak:

  • Fluxbox (najprostszy na początek),
  • IceWM (wygląda nieco jak Windows),
  • WindowMaker (trochę trudniejszy w obsłudze, imituje pulpit ze starych komputerów NeXT).

Będziesz w szoku, jak niesamowite rzeczy można z tego wykręcić. :) Swego czasu spędzałem całe dnie na konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno. Wierzę Tobie:)

Jestem niecierpliwy jak czegoś nie mogę rozwiązać. Pytałem o zmianę środowiska z konsoli, ponieważ normalnie nie mogę się zalogować na najnowszym kernelu (nawiązuję do tematu

Najnowsza Aktualizacja Fedory

Udało mi się zainstalować Mate, później Gnoma:

#sudo dnf install @mate-desktop @gnome-desktop

Sprawdzałem czy na tych środowiskach Fedora uruchomi mi się w trybie graficznym ale niestety nie uruchomiła się.

Tak jak poradził mi Fedoras będę chyba musiał wrócić do noveau... albo pozostać na:

#uname -a

Linux host-...............mm.pl 4.10.17-200.fc25.x86_64 #1 SMP Mon May 22 18:12:57 UTC 2017 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

tak długo jak się da.

Czy Maelstrom lub Tux Racer pójdzie na noveau? Powtarzam się ale dzieciaki lubią w to grać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...