Skocz do zawartości

NIE mogę nic zrobić pomocy


Pietrzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam tableto laptopa lenovo miix 300 ideapad domyślnie był zainstalowany windows ale coś mnie podkusiło aby sprawdzić sobie linuxa i trafiło na fedorę wszystko pięknie i super ale jak się okazało mój laptopik nie jest zbyt kompatybilny problem z ekranem i jego obróceniem oraz brak camery i dźwięku i tu jest problem chcę usunąć fedorę ale nie mogę podczas kiedy ją instalowałem aby zwolnić miejsce usunąłem Windowsa i zainstalowałem tylko fedorę. z chwilą kiedy chcę przejść z pendriva do biosu Windowsa mi nie ładuję wcale boot nie odpala niczego poza fedorą proszę pilnie o pomoc jak mam to zrobić chcę wrócić na Windowsa. Miało byś dobrze a wyszło jak zawsze...w załączniku przesyłam zdjęcie co się dzieje kiedy wchodzę w bios. 

IMG_20171218_082629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie BIOS tylko Boot menu, do wybrania z jakiego urządzenia odpalić system. Windowsa nie widać.
Jeśli usunąłeś wszystkie partycje z dysku w tym partycje recovery Windowsa to możesz mieć problem. Bo będziesz potrzebować nośnika z instalką systemu oraz klucz licencyjny. Instalki może jeszcze są do pobrania ze strony Microsoftu, kiedyś były.

Na początek jednak sprawdź dokumentacje sprzętu i poszukaj czy nie ma jakiegoś skrótu klawiszowego do włączenia trybu odzyskania Windows. Jakąś kombinację się wciska przy odpalaniu sprzętu. Jak nie działa to patrz wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nośnik z instalką próbowałem przez cd podłączyć zewnętrzengo podobnie robiłem bootowalnego windowsa z plikami ufei i też nie widzi jak instalowałem fedore to poczas instalacji usunąłem wszystko co było na C jako jedynej partycji także windowsa i mam problem z odpaleniem go bo ani przez cd płyte ani przez nośnik usb nie widzi rozruchu w biosie w boot menu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozruchu może nie widzieć napędu DVD, bardziej celowałbym w Pendrive z instalką. Może nie masz UEFi tylko BIOS? Albo źle wgrałeś na Pendrive. Sprawdź czy na innym sprzęcie możesz a tego Pendrive odpalić.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/15088/windows-create-installation-media

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro jak na zdjęciu widziałeś jest EFI boot devices to chyba tylko wchodzi z UEFI wydaję mnie się że dobrze zgrałem na pendrive zareaz sprawdzę na stacjonarnym czy odpala z pendrive rozruch No ale w sumie fedore zgrywałem na tego samego pendriva jako instalka i poszła mi na tym małym laptopie i teraz za chiny nie mogę się jej pozbyć, to skoro to mi poszło to nie powinno być problemu z pendrivem zawsze przez instalką czyszczę pendrive poprzez cmd diskpart list disk clean itd itd wtedy jest czysty i kopiuje pliki z płyty dvd na pendrive za chwilę sprawdzę czy mi win odpala na stacjonarnym z tego usb pendrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tryb graficzny a nie tekstowy ale jakoś po okładce nie oceniam :)

Pendrive chyba trzeba jakiś narzędziem ze strony http://wudt.codeplex.com/ (link ze strony microsoftu) tworzyć. Niestety nie mam praktyki w tym.
Każdy napęd który ma być bootowalny musi być odpowiednio ułożony, czyste skopiowanie plików nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ od poniedziałku nie ma żadnego wpisu domyślam się, że problem został rozwiązany, ale może przyda się komuś innemu.

Jeżeli miałeś aktywowane win10, to nie potrzebujesz jakiejkolwiek instalki z kluczem. Twój sprzęt już jest w bazie msofta. Z tej strony:

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO  pobierasz właściwy obraz wprost na gwizdek USB. Zakładasz gwizdek do laptopa, startujesz laptop z gwizdka i leci instalacja.

Właśnie zobaczyłem, że piszesz o tablecie czyli posiadasz macany ekran. A nie dało się obrócić obrazu paluchami?

Wesołych świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...