Skocz do zawartości

Brak możliwości wyboru systemu po instalacji Fedory obok Windows'a 10


k221

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, k221 napisał:

A na Fedorze mi szczególnie zależy bo na wszystkich komputerach na laborkach na uczelni jest ona zainstalowana a poza tym używałem jej przez pewien czas na Virtualboxie i mi się całkiem spodobała (jedyne co do niej mam to ten biały pasek na górze na którym jest nazwa programu i X do jego zamknięcia - wg. mnie jest on niepotrzebny i wkurzający jak się ma ciemne tło w programie, ale poza tym jest fania)

Fedora jest po prostu stworzona na zaawansowany warsztat programisty, więc to bardzo dobry wybór. Wystarczy ściągnąć inny motyw i będzie mniejszy: 

dnf install arc-theme gnome-tweak-tool

Ikona nazywa się "Dostrajane" i można w niej zmienić domyślny motyw dla większości programów, których używasz na Gnomowyn pulpicie. Programy napisane w GTK3 mają zresztą mnóstwo rzeczy na belce tytułowej, więc przynajmniej te robią z niej dobry użytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak pisałeś - wybrałem Gnome Xorg i zainstalowałem sterowniki i od nowa - najpierw po zalogowaniu pojawiło się logo Fedory na środku i biały napis u góry po lewej mówiący: "Nvidia kernel module missing. Falling back to nouveau" (i chwilkę tak postało) a potem szary ekran i koniec zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że kończą mi się pomysły. Nie pomaga mi też fakt, że nigdy nie miałem komputera z dwiema kartami grafiki. Zawsze możesz zainstalować spina Fedory z innym pulpitem, na przykład:

http://ftp.pbone.net/pub/fedora/linux/releases/27/Spins/x86_64/iso/Fedora-Xfce-Live-x86_64-27-1.6.iso

a tutaj wszystko: https://torrent.fedoraproject.org/

Nie, żeby na Workstation nie dało się doinstalować innych środowisk graficznych, ale spiny mają je nieco lepiej skonfigurowane na starcie. Polecam zwłaszcza XFCE, używałem z Fedorą 27 przez parę miesięcy i jako stacja robocza jest rewelacyjny. Jako pulpit na 21 wiek, który mógłby wiedzieć co to Nextcloud, czy Google Drive, to trochę mniej :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...