Jump to content
Fedoras

CMS, klient poczty czy coś pośrodku?

Recommended Posts

Witam

Coś na rozruszanie w sezonie ogórkowym.

Jakiś czas temu zmieniłem adres e-mail. Zalogowałem się do konta na forum, zmieniłem adres i czekałem na e-mail potwierdzający zmianę. E-mail dotarł szybko, szczęśliwie zawierał dwie wersje wiadomości: tekstową i htmlową.
Szczęśliwie, ponieważ w poczcie nie używam html-a ze względu na śmieciarstwo najróżniejszych generatorów wiadomości.
Nadesłany link nie zadziałał, pomyślałem, że jeszcze za wcześnie i odłożyłem sprawę na później. Ale później też nie działał, i tak chyba ze 2 miesiące. Sprawdzałem z różnymi ustawieniami i z różnych przeglądarek. Wiadomość o problemie wysłana na konto admin poszła chyba na Berdyczów.

Po 2 miesiącach miałem trochę czasu i siadłem przyjrzeć się problemowi. Okazało się, że w obydwu wersjach wiadomości, czyli: "Content-Type: text/plain; charset=UTF-8" i "Content-Type: text/html; charset=UTF-8", link do potwierdzenia zmiany adresu e-mail zawierał dwa razy amperstand w zapisie dla wersji htmlowej czyli "&"

Dlaczego śmieć htmlowy znalazł się w części zdefiniowanej jako text/plain?

I pytanie jak w temacie. Czy to CMS nie potrafi wygenerować linka z czystym tekstem? Czy TB zamienia "&" na "&", a może jakaś życzliwa aplikacja po drodze między nadawcą, a odbiorcą?

Pozdrawiam

Zapewne link jest generowany w formie dla HTML a problemu z wersją Plain nikt nie zauważył bo mało kto używa chyba.
Thunderbird na pewno nie podmienia linku w źródle, tam zobacz jaka forma była wysłana.
Po prostu jak zauważysz w linku & to sobie podmień na &.

Czy ktoś z administratorów CMS-a forum może potwierdzić, że błąd jest generowany przez CMS-a? Widzę, że inne osoby też zgadują co fałszuje link do zmiany adresu. Chciałbym zgłosić ten bug ale najpierw muszę ustalić gdzie.

Pozdrawiam