Skocz do zawartości

[SOLVED] Kolorowanie ikon w menedżerze plików


maciek84krk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chciałbym zapytać jakim sposobem można uzyskać w Fedorze możliwość kolorowania ikon w menedżerze plików? Dotychczas używany przeze mnie Mint posiadał takie rozszerzenie w nemo natywnie. Istnieje także plugin (pythonowe rozszerzenie dla nautilusa) skrojone przedewszystkim pod Ubuntu, aczkolwiek są pakiety rpm dla Suse, oraz źródła, więc da się to zainstalować w Fedorze, jednak jakim sposobem bym tego nie robił z tych opisanych w sieci - mimo że się instaluje nie działa, nie działa też rozszerzenie nautilus-pastebin pobrane już akurat z oficjalnego repo Fedory. Próba instalacji zarówno caja jak i nemo przez program Dnfdragora kończy się błędem, Caja pyskuje że pakiet caja-extensions-core jest za stary, nemo po pobraniu 110mb zależności wywala błąd również.

Czy jest jakiś sposób by skutecznie uruchomić pythonowy plugin dla nautilusa, albo jakiś inny menedżer z kolorowaniem plików? To dla mnie bardzo pomocna funkcja do szybkiego identyfikowania folderów jednym rzutem oka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgryzłem to. Działa też na Fedorze, ale trzeba doinstalować kilka rzeczy. Przygotowałem archiwum z prawie gotowcem:

http://cluster015.ovh.net/~lukaszpox/magazyn/folder_color/folder_color.tar.gz

  • Folder Colors jest zrobione w Pythonie 2, który w Fedorze 28 jest już mało używany, więc trzeba doinstalować kilka modułów:
sudo dnf install python-nautilus python-distutils-extra python-dbus python2-gobject
  • Rozpakuj powyższe archiwum.
  • Skopiuj plik folder-color.py do katalogu /usr/share/nautilus-python/extensions/
  • Skopiuj zawartość katalogu hicolor do /home/[twójlogin]/.local/share/icons/hicolor
  • Teraz wyłącz nautilusa poleceniem nautilus -q i uruchom go ponownie.

Będzie działać, chociaż ikony z motywu proponowanego przez twórców folder-color nijak się mają do klasycznych ikon Gnoma. Także nad tym muszę jeszcze pomyśleć, ale to już nie dzisiaj.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teraz inna ciekawostka. Jeżeli w thunarze ustawisz miniaturki typu embed do któregoś katalogu, to w Nautilusie będa one widoczne. Nie sprawdzałem jednak gdzie ta konfiguracja jest przetrzymywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki wielkie. Działa to :) 

Tak samo zauważam że kiedy w KDE w Dolphin-ie posiadając rozszerzenie dolphin-color-folder oznaczymy jakieś foldery kolorami czy emblematami to po uruchomieniu świeżego LiveUSB bez tego plugina te kolory i emblematy zostają. W folderze nadrzędnym nie tworzy się żaden plik .xxx więc to musi być zaszyte jakoś w samych tych folderach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W Fedorze 29 już nie działa. :) Nautilus uparcie próbuje uruchomić folder-color.py w Pythonie3. Nic dziwnego, że załoga Ubuntu bez przerwy odstaje z wersją Nautilusa, kto by za tym nadążył? Czas na brzydki hack nr 2.

edit Może nie będzie tak źle. Jest już stosowny błąd -  https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1636626  -  dotyczący konfliktu na linii pygobject2 i python3-gobject.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...