Skocz do zawartości

Jak poprawić wygląd czcionek w Wayland


fredro

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy zauważyłeś, ale na Fedorze nie ma ani Times New Roman, ani Verdany, ani Georgii. Może dlatego jest Ci dziwnie.

Zainstaluj sobie ten pakiet - ftp://ftp.pbone.net/mirror/www.haoli.org/pub/redhat-7.x/RPMS/noarch/msttcorefonts-1.2-3.noarch.rpm - albo rozpakuj zawarte w nim fonty do /usr/share/fonts/microsoft. Uruchom przeglądarkę jeszcze raz i będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem, że to wina złych czcionek. Ale przyjrzałem się bardziej i przy przesuwaniu strony przeglądarki, na środku monitora robią się poszarpane. Windowsa w ogóle nie używam. Pobrałem dla pewności LIVE CD Mint 19 i Kubuntu 18.10 i sprawdziłem tam ich wygląd, są identyczne. Ja podłączam zewnętrzny duży monitor do laptopa i może to być wina kabla hdmi lub sterownika. Mam laptop z hybrydową grafiką intel, radeon. Używam tylko otwartych sterowników, prawdopodobnie cały czas system pracuje z Waylandem na sterowniku intela. Nie wiem jakim poleceniem sprawdzić który sterownik graficzny i karta graficzna się włączył, gdy obciążę system benchmarkiem typu glmark2. Czy w ogóle to automatyczne przełączanie hybrydowych kart graficznych pod Linuksem działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zauważyłem to na razie na Chromium, może na Operze i Firefox przegapiłem. Nie występuje to zawsze, dodam jeszcze, że powiększam czcionki w przeglądarce na tym dużym monitorze do 150%, jest to monitor LG 21:9 o nietypowej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...