Skocz do zawartości

Laptop pod Fedorę i Front-End


Krystian Kiermasz

Rekomendowane odpowiedzi

Takie oto mam wyniki:

PS. jest ktoś może z Gdańska? :)

 

Z ciekawości zastosowałem się do: https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Laptops-Knowledge-Base/Installing-Ubuntu-18-xx-on-the-Legion-Y530/ta-p/4187251

wszystko śmiga, karty mogę wygodnie przełączać zarówno w trybie graficznym jak i w terminalu. Ogólnie wszystko lata jak szalone.

IMG_20181103_153718.jpg

IMG_20181103_154803.jpg

IMG_20181103_154830.jpg

Edytowane przez Krystian Kiermasz
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobrze wiedzieć. Gdzieś czytałem, że na Ubuntu obsługa hybrydowej grafiki Optimus jest bezproblemowa w sensie instalacji i użytkowania. Mam tu konkretne potwierdzenie od ciebie. Wprawdzie udało mi się zainstalować sterowniki Nvidii dla Fedory (+Optimus), ale brakuje mi możliwości korzystania z narzędzia do kontroli ustawień Nvidii. Po weekendzie spróbuję jak to działa pod Mintem - to tylko odmiana Ubuntu. Swoją drogą, gdybyś skorzystał z sugerowanej przeze mnie dystrybucji Fedora 28 Mate, to bez problemów zainstalowałbyś ją w swoim laptopie. Fedora 29 Workstation nie daje się zainstalować na laptopie z Optimusem, choć na innym sprzęcie (sprawdziłem na stacjonarnym QuadCore) nie sprawia jakichkolwiek problemów. Tak to już jest, że najnowsza wersja so wprowadza nowe funkcjonalności i poprawia pewne błędy, wprowadzając nowe błędy. Idę do Minta. Dzięki za współpracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krystian Kiermasz napisał:

Z ciekawości zastosowałem się do: https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Laptops-Knowledge-Base/Installing-Ubuntu-18-xx-on-the-Legion-Y530/ta-p/4187251

wszystko śmiga, karty mogę wygodnie przełączać zarówno w trybie graficznym jak i w terminalu. Ogólnie wszystko lata jak szalone.

Na trop ideapad_laptopa w życiu bym nie wpadł. :) Dzięki za przetarcie szlaków, też szukam nowego latopa.

Bywam w Gdańsku raz na 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązań i dróg jest tyle, że zabrakło by nam czasu na testowanie wszystkiego. Oprócz tego forum i Waszej ogromnej pomocy, przeglądałem również inne materiały. Jest tego cała masa jeżeli chodzi o kwestię nvidi i optimusa. Myślę że za jakiś czas wrócę do tematu i przypomnę się Fedorce, może sterowniki będą już czekały w repo. 

Tutaj nie tyle pomogły same stery przy instalacji oraz uruchomieniu, co jasne polecenie korzystania tylko z jednej karty podczas startu systemu. Jedyna różnica u mnie w porównaniu z poradnikiem, to już przy pierwszym uruchomieniu live musiałem za pomocą edycji zrobić dopisek do startu, gdyż inaczej nawet live zacinało mi się na ekranie startowym. Reszta opisu jest ok. Wifi po wpisaniu polecenia rusza po ok 2 sekundach. 

46 minut temu, SeeM napisał:

 :) Dzięki za przetarcie szlaków, też szukam nowego latopa.

 

Na obecną chwilę mogę polecić, chociaż mam go dopiero od 31.10 od wieczora. Testowałem przez chwilę windowsa 10 - tu bez niespodzianek, pełno sterów na stronie producenta powoduje że wszystko działa jak należy. Ubuntu testuję parę godzin, póki co wszystko zostało wykryte i działa, bez przycięć i niespodzianek. 

 

Dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...