Skocz do zawartości

Czy bezpiecznie zainstalować Fedorę przez ten skrypt?


fredro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie małe urządzenie z Windowsem 10, chciałbym na nim zainstalować najnowszą Fedorę 29, ale zmuszony jestem przerobić obraz ISO Fedory tym ogromnym skryptem. Nie wiem czy to bezpieczny skrypt i czy ktoś ze społeczności Linuksowej go w ogóle sprawdził. Sprawdzałem na Ubuntowatych i urządzenie wykrywa już mi Linux i bez problemu instaluje. Niby wymaga 32 bitowego gruba w 64 bitowym systemie, ale bez przerobienia tym skryptem 32 bitowej dystrybucji, ona nie zostanie wykryta przez bios tego małego komputerka. Jest na nim 64 bitowy procesor Atom 64 więc chyba nie ma sensu bawić się w 32 bitowe dystrybucje? A przy 2GB RAM, jedynie 64 bitowa przeglądarka będzie trochę mulić. Windows 10 jest na nim 32 bitowy, więc działa nawet dobrze.

http://www.linuxium.com.au/how-tos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewien, że twoje małe urządzenie z Atomem jest rzeczywiście 64-bitowe? Ja też mam takie małe urządzenie z procesorem Atom 64-bitowym, ale producent zablokował sprzętowo tryb 64-bitowy i oczywiście jestem skazany (to nie takie złe) na systemy i aplikacje 32-bitowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...