Skocz do zawartości
Toni

System zawiesza się po uruchommieniu Firefoxa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Fedora 29 to system który jest u mnie od wczoraj i który już dał mocno odczuć swoje niedoróbki - wczoraj zaktualizowałem system z wersji 27 do 29. Od początku działał niestabilnie i się zawieszał, dlatego dziś zrobiłem czystą instalację i wszystko działało znakomicie aż do zainstalowania do niego aktualizacji. Teraz zawiesza się jak tylko uruchomię Firefoxa, nie sprawdziłem w jakich jeszcze sytuacjach - poprzestałem na dwóch próbach uruchomienia Firefoxa i podczas uruchamiania systemu wybrałem starszą wersję bez aktualizacji. Pisząc tego posta robię to z systemu w wersji z obrazu takiego jakiego zainstalowałem z płytki.

Nie wiem jak się zgłasza błędy do twórców.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W zasadzie powinna działać aplikacja abrt. Jeśli nie włączyła się sama, to możesz zgłosić na bugzilla.redhat.com. Po zalogowaniu wybierasz odpowiedni system (na stronie zgłaszane są błędy również do RHEL).

Wcześniej przeszukaj bazę i sprawdź czy ktoś już nie zgłaszał takiego błędu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli wciąż używasz starej konfiguracji Firefoksa, to zmień na chwilę nazwę katalogu /home/[login]/.mozilla.

Możesz też włączyć w terminalu journalctl i poszukać tam wzmianek o Firefoksie. Szukajkę włącza się znakiem / - wpisz firefox i enter. Firefox ładnie loguje wszystkie nieprawidłowości, nawet związane z malutkimi błędami w motywach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jak to wygląda u ciebie na przykład na platformie Fedora 28? Z Fedorą 29 miałem u siebie problemy, ale to może też zależeć od sprzętu/firmware.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta