Skocz do zawartości

Problemy ze sterownkiem karty graficznej w Fedora 29


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, WalDo napisał:

Zajrzyj do logów (/var/log/messages) i popatrz co się działo w systemie w czasie zawieszenia.

 

Niestety nie znalazłem messages. Na dole zrzut ekranu tego co mam w tym katalogu: Chętnie podam wszystkie informacje pomocne w rozwiązaniu problemu:

Zrzut-ekranu-z-2018-12-06-11-59-44.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... U mnie działa jedno i drugie :)

[root@localhost ~]# journalctl -f
-- Logs begin at Sat 2018-11-17 17:13:13 CET. --
gru 06 20:14:08 localhost.localdomain org.freedesktop.thumbnails.Thumbnailer1[1008]: Registered thumbailer evince-thumbnailer -s %s %u %o
gru 06 20:14:08 localhost.localdomain org.freedesktop.thumbnails.Thumbnailer1[1008]: Registered thumbailer /usr/bin/gdk-pixbuf-thumbnailer -s %s %u %o
gru 06 20:14:08 localhost.localdomain org.freedesktop.thumbnails.Thumbnailer1[1008]: Registered thumbailer gsf-office-thumbnailer -i %i -o %o -s %s
gru 06 20:14:08 localhost.localdomain org.freedesktop.thumbnails.Thumbnailer1[1008]: Registered thumbailer /usr/bin/gdk-pixbuf-thumbnailer -s %s %u %o
gru 06 20:14:08 localhost.localdomain dbus-daemon[1008]: [session uid=1000 pid=1008] Successfully activated service 'org.freedesktop.thumbnails.Thumbnailer1'
gru 06 20:14:22 localhost.localdomain Thunar[1385]: [0000557dafea3bb0] main libvlc: Uruchamianie vlc z domyślnym interfejsem. Użyj 'cvlc', aby używać vlc bez interfejsu.
gru 06 20:14:28 localhost.localdomain vlc[3246]: QObject::~QObject: Timers cannot be stopped from another thread
gru 06 20:14:46 localhost.localdomain leafpad[3286]: (for origin information, set GTK_DEBUG): failed to retrieve property `gtk-toolbar-style' of type `GtkToolbarStyle' from rc file value "((GString*) 0x561ee1d1a360)" of type `GtkToolbarStyle'
gru 06 20:14:46 localhost.localdomain Thunar[1385]: /home/waldo/.gtkrc-2.0:15: error: unexpected character '=', expected keyword - e.g. `style'
^C
[root@localhost ~]# tail /var/log/messages
Dec  6 20:14:08 localhost org.freedesktop.thumbnails.Thumbnailer1[1008]: Registered thumbailer evince-thumbnailer -s %s %u %o
Dec  6 20:14:08 localhost org.freedesktop.thumbnails.Thumbnailer1[1008]: Registered thumbailer /usr/bin/gdk-pixbuf-thumbnailer -s %s %u %o
Dec  6 20:14:08 localhost org.freedesktop.thumbnails.Thumbnailer1[1008]: Registered thumbailer gsf-office-thumbnailer -i %i -o %o -s %s
Dec  6 20:14:08 localhost org.freedesktop.thumbnails.Thumbnailer1[1008]: Registered thumbailer /usr/bin/gdk-pixbuf-thumbnailer -s %s %u %o
Dec  6 20:14:08 localhost dbus-daemon[1008]: [session uid=1000 pid=1008] Successfully activated service 'org.freedesktop.thumbnails.Thumbnailer1'
Dec  6 20:14:22 localhost Thunar[1385]: [0000557dafea3bb0] main libvlc: Uruchamianie vlc z domyślnym interfejsem. Użyj 'cvlc', aby używać vlc bez interfejsu.
Dec  6 20:14:28 localhost vlc[3246]: QObject::~QObject: Timers cannot be stopped from another thread
Dec  6 20:14:46 localhost journal[3286]: (for origin information, set GTK_DEBUG): failed to retrieve property `gtk-toolbar-style' of type `GtkToolbarStyle' from rc file value "((GString*) 0x561ee1d1a360)" of type `GtkToolbarStyle'
Dec  6 20:14:46 localhost Thunar[1385]: /home/waldo/.gtkrc-2.0:15: error: unexpected character '=', expected keyword - e.g. `style'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora jeszcze na szczęście (np. dla mnie) korzysta i z journald i tradycyjnego programu, tutaj: rsyslog. Mageia siłą rzeczy też. W Archu postawili całkowicie na journald - postawiłem rsyslog. Rsyslog wyleciał do AUR - przeszedłem an syslog-ng :D Gdzieś to już podawałem - journald został spacyfikowany, wyjście kieruje do rsyslog, a sam siedzi w pamięci RAM i nie katuje dysku kolekcjonowaniem śmietniska - wszystko do jednego wora... bez sesnownej konfiguracji żre tyle przestrzeni ile wlezie (po czasie problem dla nowych użytkowników) ...

journalctl --disk-usage

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Robię upgrade'y systemu chyba od F22, więc rsyslog też się wlecze.

[EDIT]

Ale na VirtualBox mam zainstalowany na czysto system do różnych eksperymentów i /var/log/messages też jest. Czyżby kwestia desktopa? Korzystam z XFCE a on jest trochę bardziej zachowawczy niż Gnome czy KDE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem polecenia journalctl -f w chwili zawieszenia systemu. Nie mogłem zrobić wtedy wiele - bo myszka nawet za bardzo nie odpowiada wtedy - zrobiłem znów zrzut ekranu. (czy to wystarczy?) Chciałbym zaznaczyć, ze dziś zaktualizowałem system do kernelu 4.19.7-300 i niestety usunięta została wersja systemu która mi stabilnie działa. To chyba ten sam błąd. Czy mógłby ktoś założyć na bugzilli info o moim problemie?

 

Zrzut ekranu z 2018-12-11 12-55-35.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem go długo, ale ile razy używam, to środowisko XFCE zdaje się nie zawieszać w ogóle... Na razie nie zawiesiło mi się ani razu... Czy na Fedorze 28 też uświadczę takiego problemu jeśli zainstaluję? Na razie czekam na poprawki - czy błąd został przez społeczność zauważony czy wszyscy to mają w d*pie? Postanowiłem poczekać z miesiąc a później zainstaluje chyba Ubuntu bo z tego co wiem oni używają Xorg miast Waylanda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę z siebie.... Jak mogłem na to sam nie wpaść.. Nie dość na tym nawet nie zauważyłem, że w dostępnych opcjach logowania jest GNOME xorg... Działa! Jest git!

EDIT

Niestety.. Jednak też się zawiesza... Do kitu.. Wybrałem logowanie Gnome xorg więc podejrzewam że edytowanie pliku custom.conf nic już nie da....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...