Skocz do zawartości

Problemy ze sterownkiem karty graficznej w Fedora 29


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

HAHAHHA Zainstalowałem :D

Dla wszystkich początkujących użytkowników, oto instrukcja instalacji sterowników Nvidia do karty GeForce GTX 1050Ti

Uruchamiamy terminala i nadajemy sobie uprawnienia:

sudo su -

po czym wpisujemy hasło do konta użytkownika

Następnie włączamy repozytoria RPM fusion:

sudo dnf install https://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-$(rpm -E %fedora).noarch.rpm https://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-$(rpm -E %fedora).noarch.rpm

I na końcu instalujemy driver*:

dnf install xorg-x11-drv-nvidia akmod-nvidia

Następnie uruchamiamy ponownie komputer - system powinien uruchomić się z nowymi zainstalowanymi driverami Nvidii

System już się nie zawiesza, dziękuję wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już wiadomo, że problemem jaki miałem z systemem była współpraca sterowników nouveau z kernelem -4.19 to czy już można powiedzieć w jakiej wersji kernela zostanie to naprawione? Czy społeczność pracuje nad rozwiązaniem tego problemu? Pytam m.in bo mam drugiego kompa z grafiką Nvidii i nie wiem czy bardziej nie opłaca się poczekać na poprawki z racji tego że jest to komputer mało używany .. Tylko dobrze byłoby wiedzieć jak długo by ocenić co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Toni napisał:

Skąd więc wiadomo, że w kernel 4.20 moja karta będzie śmigać dobrze?

Tak naprawdę to nie wiadomo. Przynajmniej do czasu gdy zostanie wypuszczony nowy kernel i go nie przetestujesz.

 

Godzinę temu, Toni napisał:

Może ktoś mieć problem podobny ale nie ten sam czy źle myślę?

Dobrze myślisz. Ten sam problem może się różnie objawiać, ludzie mogą go różnie interpretować np. dla Ciebie komputer się zawiesił bo myszka i klawiatura przestała działać a ktoś inny może uznać że to problem z klawiaturą i myszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...