Skocz do zawartości

Jak zmienić DPI? Fedora 29+LXDE


bartoszp1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie jak w temacie. System został postawiony na netbooku(Intel Atom), w związku z czym od razu doinstalowałem LXDE, bo gnoma za bardzo nie chce ciągnąć.

 

W czym problem? Programy takie jak eclipse. Dużo okien. Wyświietlacz jest za niski. Nie widać całości, lub większość ekranu zajmują paski. Czasami w ogóle nie widać niektórych sekcji w oknach, bo są za niskie. Chciałbym zmienić DPI, żeby wszystko na wyświetlaczu było "mniejsze". Netbook to samsung NF210. Z góry dzięki za jakieś wskazówki. 

 

Tak, wiem, że będzie mało wyraźnie. Ale lepiej mało wyraźnie, niż w ogóle.

Zrzut ekranu z 2018-12-03 16-19-25.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne problemy z MSI Wind - ekran też 10' i podobna podstawowa rozdzielczość. Niestety niektóre aplikacje generują okna, których nie daje się przemieścić na ekranie, zwłaszcza w pionie (podstawowa pionowa rozdzielczość to 600 px) i obejrzeć choćby po kawałku. Spróbuj podłączyć zewnętrzny monitor o przyzwoitej rozdzielczości natywnej. U mnie to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. W netbooku Samsung NF210 natywna rozdzielczość to 1024x600. Można ją zmienić (tak twierdzi firma Samsung - interpolacja?) w pionie na zasadzie interpolacji do 768 (jeśli dobrze pamiętam). Czy Eclipse lub inne aplikacje są w stanie to zrobić i wykorzystać? Wątpię. Zadanie, o którym pisze autor, sprowadza się do tego, że okno wygenerowane przez aplikację ma na przykład wysokość 1200 pikseli i chcemy je wyświetlić na monitorze o rozdzielczości pionowej 600 pikseli. Jest słodką tajemnicą aplikacji, jak wyświetli ten obraz i przede wszystkim, czy  da się on przemieszczać w stosunku do fizycznego ekranu. Swój MSI Wind z procesorem Atom (rozdzielczość 1024x600) podczepiam w pracy do różnych projektorów i raz widzę cały podstawowy ekran Linuksa, innym razem tylko górę (bez możliwości przemieszczenia), a wreszcie tylko lewy górny region. Tu oczywiście w grę wchodzi nie nie tylko rozbieżność rozdzielczości netbooka i konkretnego projektora, ale też tryb synchronizacji obrazu. Podsumowując: nie można oczekiwać nadzwyczajności od budżetowego sprzętu. Polecam zewnętrzny monitor o przyzwoitej natywnej rozdzielczości.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...