Jump to content
Sign in to follow this  
HiszpanTgk

Lagowanie Fedory na VirtualBoxie

Recommended Posts

Cześć, mam problem z fedora 29 na VB. Mianowicie strasznie się przycina. Wpisując znaki do terminala potrafi mi zamiast jednego dwa znaki napisać. 

VB zainstalowałem na Windows 10 w wersji 5.2.20. Ustawiłem 1 CPU z wykorzystaniem 100% ; 14132 MB RAMu, Pamięć wideo 32 MB; ilość monitów: 1 ; współczynnik skali 100%.

Sprawdziłem na windowsie i VB nie obciąża mi mocno procesora ani pamięci. Na Ferdorze procesor pokazuje mi obciążenie 70% a pamieć w granicach 20 %. 

Podpowie mi ktoś co mogę zrobić aby przestało lagaować? Chciałem się pouczyć troche linuxa ale strasznie mnie to irytuje i zniechęca :)

Pozdrawiam. 

Zainstalowałeś VirtualBox Guest Additions na Fedorze? Jeśli nie, to zrób to. Będziesz musiał doinstalować na Fedorze pakiet gcc oraz kernel-devel i kernel-headers. Możliwe, że coś jeszcze, ale nie pamiętam. Jakby co to ogarniemy na bieżąco.

[EDIT]

14132 MB RAMu? :) ok.14GB? Zakładam, że na gospodarzu masz minimum 32GB? Jeśli nie, to ogranicz pamięć gościa do 3-4GB - na Fedorę w zupełności wystarczy a gospodarz poczuje się lepiej ;)

Guest

Instalowanie dodatków gościa jest już zbędne - moduły są dołączane do jądra - o ile nie korzysta się z katalogów współdzielonych - brak modułu vboxsf. Można sprawdzić:

lsmod | grep -i vbox

lsmod | grep -i vbox
vboxguest              32768  4
vboxvideo              32768  2
drm_kms_helper        151552  1 vboxvideo
ttm                    94208  1 vboxvideo
drm                   356352  5 vboxvideo,ttm,drm_kms_helper

Oto wynik. Nie wiem co teraz dalej robić.

14 GB jest dlatego że dodałem na maksa w momencie gdy obaczyłem że tak strasznie to sie przycina. Wcześniej miałem normalnie 2 GB ustawione