Skocz do zawartości

Format dysku


ALvarez

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, ALvarez napisał:

Niby prosta sprawa ale nic tu nie rozumiem

Hmm, ciekawe co mu się nie podoba. W teorii instalacja na pojedynczej partycji, bez podziału na /boot i / jest możliwa. Chyba ze instalator jest tak napisany że to wymusza.

Pamiętam że był kiedyś problem na DOSowych tablicy partycji z adresacją partycji bootującej, projektowali je gdy terabajty jeszcze były tylko w marzeniach, i partycja z jakiej system miał wystartować musiała być w pewnym zakresie początkowym dysku inaczej nie dało się wprowadzić jej adresu. Ale czy to ma w Twoim przypadku znaczenie to nie wiem.

Może da się wykorzystać istniejącą już partycję /boot (sda6)? Nigdy nie instalowałem kilku Linuksów na jednej maszynie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ALvarez napisał:

Błąd podczas sprawdzania  konfiguracji urządzeń do  przechowywania danych. Więcej informacji (c.jpg)

Trzeba  było kliknąć w ten link "Więcej informacji"  to było by wiadomo co fedorze nie pasuje.

Fedore można postawić na samej partycji / ale pod BIOSem, natomiast pod UEFI chyba jeszcze jest wymagane /boot/efi

Przeznaczenie jednej współdzielonej partycji /boot pod dwa różne systemy, wydaje mi się proszeniem o kłopoty, ale pewności  nie mam trzeba by to przetestować.

Może autor wątku zamiast tak kombinować to by postawił te dodatkowe systemy pod wirtualizacją (jeżeli płyta i cpu wspiera wirtualizację)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2018 o 16:14, ALvarez napisał:

Niby prosta sprawa ale nic tu nie rozumiem

Na obrazku nad tym tekstem masz otwarte menu kontekstowe. Wybierz "Format" i potem wskaż od nowa punkt montowania. Może nie pasuje mu sam fakt, że jest sformatowana wcześniej - BO TAK :D

Współdzielić można raczej bezpiecznie tylko swap. Nie wydzielałbym osobnego /boot, bo prędzej czy później zacznie się taniec z zapchaną partycją /boot (installony_limit=3) nie ma tu znaczenia, bo nie działa tak jak trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2018 o 12:17, Mentat napisał:

No trochę nie do końca. Może być 4 primary, ale jeśli chce się więcej partycji to jedna z nich musi być typu extended i w niej dodaje się już logiczne.

Pełna zgoda - 4 lub 3 +extended. Ale coś mi się przypomina z dawnych lat, że w RedHacie, a potem w Fedorze musiałem dawać extended jako ostatnią, nie chciał tworzyć primary za rozszerzoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...