Skocz do zawartości

[F29] Xoscope nie widzi urządzenia audio.


bartoszp1992

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wrzuciłem problem dotyczący wine, i bardzo dziękuję za pomoc. Jednocześnie chciałbym też protestować open source'owy program do śledzenia sygnałów elektronicznych, wykorzystujący wejście liniowe bądź mikrofonowe karty dźwiękowej.

 

Program nazywa się xoscope, i został przeze mnie ściągnięty, skomplikowany i zainstalowany. Włącza się, ale... Nie widzi żadnego urządzenia audio.

 

W systemie dźwięk działa, windows owy program Scope który w końcu zainstalowałem też widzi urządzenie "pulseaudio" i rejestruje jakiś sygnał. Niestety xoscope nie widzi żadnego urządzenia.

 

 


macie jakiś pomysł, czemu tak może być? Może coś być nie tak z kompilacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet odinstalowałem pulseaudio, ale nadal nic.

 

coś takiego mam w "readme":

 

* You will need (optionally) the ALSA, ESD, or COMEDI libraries.  If
  any (or all) of these libraries are absent, xoscope will build
  without that library's input capability.

 

obstawiam, że coś z tym jest nie tak... alsa jest zainstalowana, paczek esd ani comedi nie znalazłem w repo..

 

Edit : w ogóle to pamiętam, że kiedyś (ok roku temu) instalowałem ta paczkę z repo larsks/xoscope na Fedorze chyba 27. I działało. Niestety to repo jest już niedostępne. Obstawiam, że coś źle robię przy kompilacji tego...

 

Edit2: coś się udało. Doinstalowalem kilka bibliotek i przekompilowalem. Po zainstalowaniu widzi już urządzenie "Alsa". Jednak nie ma żadnego sygnału....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHyba mam problem.

 

Usuwałem pulseaudio komendą

 

sudo rpm -e pulseaudio --nodeps

 

Potem po instalacji z repo pakietu pulseaudio nie działa mi w ogóle dźwięk.... Da się to jakoś szybko odkręcić, czy lepiej od razu przeinstalować system?

 

Edit:

dobra, z jakiegoś dziwnego powodu zaczęło z powrotem działać.... I xoscope też działa :)

 

Rozwiązanie: przekompilowanie xoscope po uprzedniej instalacji paczek z repo:

 

alsa-firmware alsa-lib-devel alsa-plugins-oss alsa-lib alsa-plugins-pulseaudio

 

Do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...