Jump to content
Sign in to follow this  
mak782

Inel uhd 630 słaba wydajność w grach.

Recommended Posts

Witam z pewnych przyczyn przesiadłem się na zintegorwaną karte graficzną z moim procesorem i3 8100. Jednak odnotwałem na niej słaba wydajność w grach, między innymi w cs go. Fpsy wachaja sie miedzy 30-60 gra się ścina i działa niestabilnie. Z tego co mozna zaobserwować na internecie ta zintegrowana karta moze poradzic sobie z ta gra lepiej. Czy może ktoś wie jak temu zaradzić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli używasz jakieś efekty pulpitu w stylu (stary) compiz to je  wyłącz. Na KDE zrobisz to skrótem  crtl+shift+f12. Na domyślnym  GNOME nie wiem jak  to się robi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbowałeś przełączyć się z Waylanda na X11? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie i chciał bym przy nim zostać. Głównie z tego powodu przesiadłem się na zintegrowaną karte graficzną. Ogólnie rzecz biorąc poczytałem troche na necie i poszperałem w opcjach w biosie i przydzieliłem integrze 1gb pamięci. Podkręciłem też ramy itp. To pomogło lecz nie wystarczająco. Gra chodzi na 100 fps-ach a pomimo tego ścina nadal. Czytałem też że jeśli pamięci pracują w dual chanel to zintegrowana karta graficzna jest w stanie je bardziej wykorzystać. Niestety posiadam jedną kość pamięci. Spróbuję dokupić drugą i zobaczymy. Mimo tego zastanawiam się czy sa jakies sposoby żeby zwiększyć wydajność tej integry? W jaki sposob z wayland wyłączyć synchronizacje pionową która w intelu jest domyślnie włączona? Może to wina jakiegoś antyaslingu? Jest może jakiś panel zarządzania sterownikiem mesa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×