Skocz do zawartości

Oczy bolą od pracy na ... Huawei D Ryzen i Radeon Vega8


Piotrek79

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nigdy z czymś takich się nie spotkałem - a jak zbyt jasny ekran to go przyciemniam.

@SeeM a czy to nie przypadkiem celowe pokazanie jak jakikolwiek Linux na oczy i zdrowie szkodzi? - a Windows jest cool i boski? - takich zapytań będzie coraz to więcej - ZOBACZYCIE sami.

Trole opłacani przez kogoś tam pisząc nieprawdę oczerniają Linuxa a wygładzają inne OS (Windka, Mac) - to niby niewinne ale gdy ktoś zadaje takie pytanie jak

"Mam Fedora 31 i podczas korzystania bolą mnie oczy od patrzenia w ekran. W Windows 10 wszystko śmiga ok i nie ma problemów"

- i nawet zamiast Fedorę to napisano Fedora ??? - może ten ktoś -to polskiego języka nie zna a google translator mu tak przetłumaczył

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jonshu changed the title to Oczy bolą od pracy na ... Huawei D Ryzen i Radeon Vega8
W dniu 27.04.2020 o 11:48, Piotrek79 napisał:

 Mam Fedora 31 i podczas korzystania bolą mnie oczy od patrzenia w ekran... Próbowałem Linux Mint, Ubuntu i wszędzie ten sam problem.... 

AMD prowadzi jakąś dziwną politykę sterownikową, dodając kod do jądra linuxa. Prawdopodobnie w Linuxie pracujesz na jakimś sterowniku standardowym, a na tym nie daje się pracować.
Poszukaj na Support forum AMD np.:
https://community.amd.com/thread/245588

Na stronie AMD jest też jakieś oprogramowanie, ale tylko dla niektórych dystrybucji:
https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-rx-vega-series/radeon-rx-vega-series/radeon-rx-vega-64

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Na Lenovo V155 z Athlonem 330U i Vega mialem to samo. Przepraszam za brak polskich znakow, chwilowo mam klawiature bez prawego ctrl i alt. Wracajac do tematu, nic mi nie pomoglo. Laptopa mialem 10dni w marcu i oddalem nazad do sklepu. Obraz byl cacy tylko i wylacznie na Windows 10 i Windows 8.1. Reszta systemow jak Windows7 czy ktorys z linuxow (sprawdzalem Ubuntu, Mint, Manjaro, Debiana i Fedore) miala rozmyty obraz, jakby na natywnej 1920x1080 ustawic np.1600x900, identyczny efekt. Czesciowo pomoglo mi skalowanie do 133% natywnej, zmiana dpi czcionek ze standardowego 96 na 86 oraz wymiana systemowych czcionek na SegoeUI z Windowsa. W efekcie koncowym jakos to juz wygladalo ale nadal brakowalo ostrosci na standardowych sterownikach linuxowych. Nie udalo mi sie tez nic z mieszaniem vesa i innych. Oddalem sprzet do sklepu i wzialem model tylko z integra Intela, wszystkie problemy jak reka odjal. Przy okazji dodam ciekawostke: Athlon 300U byl wydajnosci jakby to ladnie ujac: Semprona 2200+, takiego sprzed prawie 16lat. Myslalem ze mnie szlag trafi 100% zajetosci procka przy byle pierdolce. Ten proc i ta cala Vega nie maja szans chocby do jakiegos Core2Duo od Intela a wydajnosc realna i rzeczywista Vegi byla na poziomie mniejszym anizeli stare HD4600 od konkurencji. Vega oblala wszystkie benchmarki z ostrym minusem w stosunku do HD4600. Nigdy wiecej nie nabiore sie na AMD, oni maja dobra reklame i cene, to wszystko bo przy wirtualizacji Athlon umieral doslownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...