Jump to content
Sign in to follow this  
JanuszWo

Office 365 na fedorze

Recommended Posts

Witam!

Jestem z Lublina. Właśnie dostałem wiadomość, że jako nauczyciel mam opanować office365 i z poziomu tej aplikacji organizować zdalne nauczanie. Hańba temu miastu i tym, co do tego doprowadzili!

Ale narzekaniem nic nie wskóram. Ktoś ma jakieś wiarygodne informacje o tym jak zrobić office365 i teemsy na fedorze? Wolałbym bez wirtualizacji, bo mam słaby komputer. Zależy mi na czasie, bo jutro zaczynam webinary szkoleniowe. Nie mam licencji na żadne programy office/microsoft, używam tylko fedory.

Hańba temu miastu i tym, co do tego doprowadzili!

JanuszWo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy, czego potrzebujesz. Jeśli chodzi tylko o MS Teams i podstawowe aplikacje takie jak Word, Excel i PowerPoint (i przy okazji parę innych, szczegóły w linku poniżej) to nie musisz niczego instalować. Wszystko odbywa się online, więc jedyne czego potrzebujesz to przeglądarka z dostępem do internetu. Wystarczy się zarejestrować i można korzystać :) Chociaż wersje online mogą być okrojone z niektórych funkcji w porównaniu do desktopowych – i to raczej z tych potrzebnych wąskiemu gronu ludzi w jakichś specjalistycznych zastosowaniach. Zwykli śmiertelnicy raczej nie zauważą różnicy.

https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/academic/compare-office-365-education-plans?activetab=tab:primaryr1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tomcio!

A jak to się ma do wersji z nauczaniem online? To jest chyba jakaś wersja wypasiona chyba... teams, poczta onedrive, Sway, Forms, sharepoint. Coś możesz o tym powiedzieć? A czy muszę przełączać za pomocą user agenta, że jestem użytkownikiem windowsa 10?

JanuszWo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie jest żadna wypasiona wersja, tylko standardowy zestaw aplikacji, które MS udostępnia online za darmo. Nie potrzeba zmieniać user agenta, wszystko powinno działać. Przynajmniej u mnie działało, gdy ostatnio coś tam robiłem na Manjaro, choć przyznam, że to było dość dawno. Teraz z tego co widzę zmiany raczej na plus – jest więcej aplikacji online.

 

Nie mam pojęcia, jak to się ma do nauczania online. Nie jestem nauczycielem, uczniem zresztą też już nie, więc nie wiem, jakie tam są potrzeby. Gdyby to ode mnie zależało, to wolałbym wykorzystać ekosystem Google – znam lepiej i uważam za bardziej intuicyjny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...