Jump to content
Rysio

Lokalizacja i Lotto

Recommended Posts

Cześć, postanowiłem zagrać online na portalu https://gry.lotto.pl/pl/home.html

Niestety po założeniu konta  wypełniłem kupon i podczas finalizacji zakładu pojawił się problem gdyż nie można ustalić lokalizacji a można zawierać zakłady będąc tylko na terytorium

Polski. Zmieniłem ustawienia "ciasteczek" ale  problem jak był tak jest. Zaczynałem od Seamonkey  ale inne przeglądarki też nie ogarniają (midori, chromium, firefox).

Skasowałem "ciasteczka" i zmieniłem uprawnienia dla gry.lotto.pl  ale to też nie przyniosło oczekiwanego rezultatu.
Pomyślałem że może coś na ruterze więc odpaliłem WINDOWS na laptopie i tam bez problemu się udało sfinalizować zakład.

Telefon komórkowy z kolei też ma podobny problem pomimo włączenia usługi  "lokalizacja".

A jeszcze dodam może Linux localhost.localdomain 5.6.13-100.fc30.x86_64 #1 SMP Fri May 15 00:36:06 UTC 2020 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

A podaj swoje IP z ip.wp.pl , albo podobnej strony. Mogą być tylko pierwsze trzy oktety.

pytanie może całkiem nielogiczne, a masz ustawiony język w systemie i przeglądarce PL czy EN?

Edited by Jonshu
  • Downvote 1

W dniu 8.06.2020 o 09:23, Jonshu napisał:

pytanie może całkiem nielogiczne, a masz ustawiony język w systemie i przeglądarce PL czy EN?

Pytanie jest całkiem logiczne, kiedyś na jakiejś stronie miałem podobny problem z lokalizacją, pomogło zmienienie ustawień w przeglądarce.

Poza tym @Jonshu takie żarty są po prostu niesmaczne, lepiej zachowaj je dla siebie ;)

Sprawdziłem i owszem mam dodane inne języki ale polski jest na samej górze, ip jest 88.135.173.xxx   i jest stałe.

Sprawdziłem proponowanym narzędziem i wszystko wygląda dobrze.

Your browser's Accept-Language header:
pl,en-US;q=0.7,en;q=0.3
Meaning: (in order of preference) Quality
Polish 1
English (United States) 0.7
English 0.3

na moim systemie wygląda to tak

pl-PL,pl;q=0.9,en-US;q=0.8,en;q=0.7

załóżmy teoretycznie że dany skrypt szuka wzorca typu LANG;q=X.X z przecinkiem w roli separatora (co byłoby oczywiście niepoprawne), to na Twoich odczytach pierwszym językiem byłby en-US, a na moim pl.

Cóż, usunięcie obsługi innych języków poza naszym ojczystym też nie odniosło pożądanego skutku, choć na stronie testowej pozostało samo "pl".

niestety na razie nie mam innego pomysłu,
gwoli pewności: próbujesz na różnych przeglądarkach oraz na Windowsie masz dokładnie takie samo IP zewnętrzne?

Jak już pisałem IPek jest dobrze lokalizowany ba, nawet region i miasto.
Ale ostatnio na mapa.targeo.pl wyznaczałem trasę i chciałem żeby mi samo znalazło lokalizację - ale niestety i tutaj nie powiodła się ta sztuka.

Wyglądało to tak jakby targeo odpytywało inny serwis o lokalizację, a to oznacza że muszę temu serwisowi zezwolić na sprawdzenie, rzecz w tym że muszę

w takim razie sprawdzić poprzez netstat  z czym się komp chce połączyć, chyba że jest jakiś inny, mniej skomplikowany sposób.

lokalizacja.png.6c0b37e3063add8115a836bee620181f.png