Jump to content
Jonshu

Koniec wsparcia CentOS-a w 2021, czy to żart?

Recommended Posts

16 minut temu, sunrise napisał:

Raczej nie, bo subskrypcja jest tylko na rok i trzeba ją odnawiać a i z programu zawsze mogą się wycofać, lub co gorsze "wykopać" w dowolnej chwili.

Oczywiście jest to krok w dobrą stronę, chociaż trochę spóźniony.

Owszem, roczna subskrypcja daje takie możliwości Redhatom, z drugiej przyzwyczaja użytkowników do rocznego cyklu płacenia.

Wydaje mi się też, że poza ludźmi już zaangażowanymi w projekty klonujące RHELa, ludzie czekają po prostu na coś, co działa i jest za darmo. Wszystko jedno, czym by to miało być.

Wygląda na to, że działa. Jeżeli ktoś subskrybuje cokolwiek, nie musi w ogóle nic dodatkowo klikać, czy potwierdzać. Wrzucili wszystkim, czy potrzebują, czy nie.

ds1.jpg

ds2.jpg

6 godzin temu, sunrise napisał:

Właśnie pojawił się AlmaLinux w wersji 8.3 Beta

CentOS to przynajmniej próbował udawać, że jest jakimś oryginalnym tworem, a tutaj na co drugim akapicie przypominają, że są klonem RHELa. Całkiem uczciwe.

Moje prywatne rzeczy są już na streamach. W pracy sprawdzam zarówno Stream na swoim "prywatnym" VPSie do różności, jak i Oracle Linuksa. Co prawda OL trochę pozmieniali, na przykład mają dodatkowy patchset na kernel, ale generalnie jest kompatybilne i póki co działa. jak coś, to zostało mi jeszcze 15 licencji Red Hata.

Damy radę.