Skocz do zawartości

Jak ujarzmić Google-chrome?


NoRobot

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakiś sposób na zoptymalizowanie tej przeglądarki, bo  znacznie obciąża procesor i laptop się mocno grzeje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromium używałem przez bardzo długi czas, ale teraz tak ją "ulepszyli", że nie potrafię się do niej zalogować i zaimportować zakładki oraz ustawienia ze swojego profilu w Google. Firefox zużywa jeszcze więcej zasobów CPU. Co oni z tym robią...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w styczniu było wiadomo, że Chromium straci synchronizację – było sporo czasu na testy alternatyw. Ja ze swojej strony jako alternatywę polecam Vivaldi. A co do zużycia procka to zależy od przeglądarki i od tego, na jakie strony wchodzisz – dobrym testem jest wp.pl (podobnie jak większość pozostałych popularnych portali informacyjnych, ale wp.pl jest z nich chyba najbardziej zasobożerna),  u mnie na FF zużywa ok. 40-50% procka, na Chrome ok. 30-40%, a na Vivaldi jest to ok. 15-20%, podczas gdy na większości pozostałych stron niezależnie od przeglądarki zużycie oscyluje w okolicach 5-10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)

Niestety nie śledziłem wiadomości związanych z Chromium. Wypróbuję  Vivaldi. Obecnie mam Operę i Google-chrome oraz Falkon. Najczęściej jestem na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...