Skocz do zawartości

Aktualizacja do Fedory 34 za pomocą DNF.


Amos

Rekomendowane odpowiedzi

Przy próbie aktualizacji do Fedory 34 za pomocą pluginu system-upgrade do DNF otrzymuję takie komunikaty:

Problem: nie można zainstalować najlepszego kandydata aktualizacji dla pakietu iptables-1.8.5-6.fc33.x86_64
  - problem z zainstalowanym pakietem iptables-1.8.5-6.fc33.x86_64
  - pakiet iptables-1.8.7-3.fc34.x86_64 wymaga iptables-libs(x86-64) = 1.8.7-3.fc34, ale nie można zainstalować żadnego pakietu go dostarczającego
  - nie można zainstalować najlepszego kandydata aktualizacji dla pakietu iptables-libs-1.8.5-6.fc33.x86_64
  - nie można zainstalować iptables-libs-1.8.7-7.fc34.x86_64 i iptables-libs-1.8.7-3.fc34.x86_64 jednocześnie
  - iptables-1.8.5-6.fc33.x86_64 nie należy do repozytorium distupgrade
(dodanie „--skip-broken” pominie pakiety, których nie można zainstalować)

Opcje --allowerasing oraz --best były dodane do linii komend.

Czy mam jeszcze trochę poczekać czy coś można zrobić?

Opcja --skip-broken to chyba nie najlepsze działanie w tym przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą ystem-upgrade nadal nie poszło, ale zwykła aktualizacja przez DNF (jak pokazał @SeeM) poszła bez problemu.

Tyle, że po restarcie mam tylko tryb tekstowy. Ani SDDM ani GDM nie odpalają się. X'y zaliczają segmentation fault. Wayland też nie działa.

Komunikaty jak na załączonych obrazkach. Pierwszy na temat X'sów, drugi Waylanda.

 

EDYCJA:

Ufff, udało się wszystko naprawić. Coś mnie tknęło, żeby sprawdzić pakiety Mesa, i faktycznie, były niezaktualizowane.

Po aktualizacji Mesy (i całej masy innych pakietów) wszystko chodzi dobrze.

Trzeba jednak uważać na to aktualizowanie DNF'em z opcją --releasever=. Transakcja się spina i wykonuje, ale pozostawia mnóstwo rzeczy niezaktualizowanych, pewnie z powodu zawiłości zależnościowych, które trzeba potem ręcznie rozplątywać...

Zatem można zamknąć.

20210508_215932.jpg

20210508_224429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się raz zdarzyło, że nie zaktualizował się Perl, ani Python. Byłem pod wrażeniem, że system w ogóle wstał, chociaż chodził trochę ociężale. Po restarcie udało się go "doaktualizować".

Myślałem, że to tylko u mnie. Dzięki, najwyraźniej trzeba na to uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...