Jump to content
SeeM

freenode -> libera

Recommended Posts

14:05 -jess([email protected]/staff/jess)- [Global Notice] Hi all. It feels like my moral responsibility to inform all users
          that administrative control of freenode and its user data will soon change hands, and I will be resigning from
          freenode staff effective immediately. It's been an honour to help you all.

https://libera.chat/

Właśnie się przypadkiem dowiedziałem, że administrowanie Freenode przechodzi w nowe ręce. Jako, że dotychczasowi admini znaleźli się w sytuacji bez wyjścia, założyli nowy serwer ircowy o nazwie libera.chat. Zapewne freenode pojedzie jeszcze miesiąc-dwa siłą rozpędu, a potem kanały i ludzie "przepłyną" na nowe serwery.

Przenosimy się z kanałem #fedora-pl ?

Jako alternatywę zaproponowałbym protokół Matrix.org, ma wiele klientów (mój wybór to Element.io, jest dostępny w przedlądarce oraz jako aplikacja). 
Osobiście jestem zafascynowany działaniem Element/Matrix, szybki, prosty, estetyczny, wprost idealny, do tego dużo opcji, szyfrowanie itp.

Matrix służy bardziej do tworzenia pokojów tematycznych niż rozmów inydwidualnych, ponadto można stworzyć pokój widoczny publicznie i z możliwością wejścia lub uczestnictwa jako gość bez konta...

element-screen-1621499951.png.407e689485a160e03896adfb152e94d2.png

#fedora-pl na freenode właśnie zostało przejęte przez nowych adminów:

<Rathann> -ChanServ- Information on #fedora-pl:
<Rathann> -ChanServ- Founder    : freenode-placeholder-account
<Rathann> -ChanServ- Registered : May 26 03:06:09 2021 (5h 3m 52s ago)