Jump to content
Jonshu

EuroLinux na tle rynku 8.09.2021

Recommended Posts

Byłem, posłuchałem, popytałem. Ogólnie spoko. :)

Jest już nagranie:  ****. Jak ładnie poprosicie, to udostępnią mp4 do pobrania.

Przepraszam, ale zgodnie ze wskazówkami od EuroLinux, nagrania nie powinniśmy udostępniać publicznie, jeśli jeszcze umieściłeś gdzieś to na innych forach to prosiłbym o skasowanie.

Owszem nagranie można zobaczyć, ale po wypełnieniu formularza na stronie EuroLinux (strona z webinarem).
mam nadzieję że wkrótce pokażą się jakieś kolejne wpisy na blogu z tym związane, bo treść była bardzo ciekawa i obiecująca...

2 minuty temu, Jonshu napisał:

Przepraszam, ale zgodnie ze wskazówkami od EuroLinux, nagrania nie powinniśmy udostępniać publicznie, jeśli jeszcze umieściłeś gdzieś to na innych forach to prosiłbym o skasowanie.

Owszem nagranie można zobaczyć, ale po wypełnieniu formularza na stronie EuroLinux (strona z webinarem).
mam nadzieję że wkrótce pokażą się jakieś kolejne wpisy na blogu z tym związane, bo treść była bardzo ciekawa i obiecująca...

Nie umieszczałem. Wysłałem tylko tutaj. Na ich miejscu wysłałbym to wszędzie, bo wyszło całkiem fajnie.

13 godzin temu, Jonshu napisał:

sprawy formalne ( OT?)

1. Czy są to "wskazówki" czy zastrzeżenia prawne, bo to trochę różne rzeczy?
2. Cytat ze strony webinaru: "Ponieważ w trakcie wydarzenia poruszyliśmy bardzo ciekawe treści, pozostawiamy możliwość rejestracji w celu zobaczenia zapisu streamingu" Czy to oznacza, że publicznie i bez rejestracji będą udostępniane tylko treści nieciekawe?
Takie uzasadnienie rejestracji jest jakby mało fortunne, a zapis o "pozostawieniu możliwości rejestracj" jest po prostu niegrzeczny, ponieważ rejestracja jest wymuszona, jeżeli chcemy obejrzeć webinar.

Pozdrawiam :)

• Like 1

@Fedoras z tą koniecznością rejestracji chodzi raczej o to, że chcą rozsyłać newsletter czy inny marketing – nawet się nie silą za bardzo, żeby to ukryć.  Zastanawia mnie jednak ten wyjątek z regulaminu:

• podanie danych, w tym adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisania Państwa danych w naszych systemach informatycznych. Niepodanie podstawowych danych uniemożliwia nam zapisanie Państwa na listę odbiorców newslettera.

Czyli teoretycznie mógłbym przy rejestracji nie podawać maila, wtedy upiekłbym dwie pieczenie na jednym ogniu – zarejestrowałbym się, żeby obejrzeć webinar i jednocześnie system by natychmiast o mnie zapomniał, bo nie zna maila (a więc zero spamu w skrzynce). Niby w regulaminie podanie maila jest dobrowolne, a w formularzu już obowiązkowe. Nie znam się na tym, ale za taką niezgodność moim zdaniem prawnicy mogliby się przyczepić :P

Zauważcie proszę że większość pól, włącznie ze zgodami na marketing i newsletter są nieobowązkowe, myślę że autorzy chcą po prostu mieć informację zwrotną ile osób obejrzało... Niemniej jednak popchnę temat dalej, zwłaszcza że EuroLinux chce być firmą która słucha głosu społeczności... :)

Pozdrawiam.

Eurolinux nie wypada bardzo źle żądając tylko imienia i emaila. Ale i tak są trochę zbyt pewni siebie licząc na to, że nigdy nie będą mieli wycieku, albo nieuczciwego pracownika, który to odsprzeda jakiejś firmie. W obecnych czasach (RODO) już nawet wiele sklepów internetowych natychmiast po transakcji kasuje dane osobowe, żeby nie musieć realizować ich ochrony, zgodnie z przepisami. Dlatego trochę dziwi zbieranie adresów email pod pretekstem obejrzenia webinarium.