Skocz do zawartości

EuroLinux na tle rynku - webinar (8.09.2021)


Jonshu

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, ale zgodnie ze wskazówkami od EuroLinux, nagrania nie powinniśmy udostępniać publicznie, jeśli jeszcze umieściłeś gdzieś to na innych forach to prosiłbym o skasowanie.

Owszem nagranie można zobaczyć, ale po wypełnieniu formularza na stronie EuroLinux (strona z webinarem).
mam nadzieję że wkrótce pokażą się jakieś kolejne wpisy na blogu z tym związane, bo treść była bardzo ciekawa i obiecująca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jonshu napisał:

Przepraszam, ale zgodnie ze wskazówkami od EuroLinux, nagrania nie powinniśmy udostępniać publicznie, jeśli jeszcze umieściłeś gdzieś to na innych forach to prosiłbym o skasowanie.

Owszem nagranie można zobaczyć, ale po wypełnieniu formularza na stronie EuroLinux (strona z webinarem).
mam nadzieję że wkrótce pokażą się jakieś kolejne wpisy na blogu z tym związane, bo treść była bardzo ciekawa i obiecująca...

Nie umieszczałem. Wysłałem tylko tutaj. Na ich miejscu wysłałbym to wszędzie, bo wyszło całkiem fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jonshu napisał:

Przepraszam, ale zgodnie ze wskazówkami od EuroLinux, nagrania nie powinniśmy udostępniać publicznie, jeśli jeszcze umieściłeś gdzieś to na innych forach to prosiłbym o skasowanie.

sprawy formalne ( OT?)

1. Czy są to "wskazówki" czy zastrzeżenia prawne, bo to trochę różne rzeczy?
2. Cytat ze strony webinaru: "Ponieważ w trakcie wydarzenia poruszyliśmy bardzo ciekawe treści, pozostawiamy możliwość rejestracji w celu zobaczenia zapisu streamingu" Czy to oznacza, że publicznie i bez rejestracji będą udostępniane tylko treści nieciekawe?
Takie uzasadnienie rejestracji jest jakby mało fortunne, a zapis o "pozostawieniu możliwości rejestracj" jest po prostu niegrzeczny, ponieważ rejestracja jest wymuszona, jeżeli chcemy obejrzeć webinar.

Pozdrawiam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fedoras z tą koniecznością rejestracji chodzi raczej o to, że chcą rozsyłać newsletter czy inny marketing – nawet się nie silą za bardzo, żeby to ukryć.  Zastanawia mnie jednak ten wyjątek z regulaminu:

Cytuj
  • podanie danych, w tym adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisania Państwa danych w naszych systemach informatycznych. Niepodanie podstawowych danych uniemożliwia nam zapisanie Państwa na listę odbiorców newslettera.

Czyli teoretycznie mógłbym przy rejestracji nie podawać maila, wtedy upiekłbym dwie pieczenie na jednym ogniu – zarejestrowałbym się, żeby obejrzeć webinar i jednocześnie system by natychmiast o mnie zapomniał, bo nie zna maila (a więc zero spamu w skrzynce). Niby w regulaminie podanie maila jest dobrowolne, a w formularzu już obowiązkowe. Nie znam się na tym, ale za taką niezgodność moim zdaniem prawnicy mogliby się przyczepić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie proszę że większość pól, włącznie ze zgodami na marketing i newsletter są nieobowązkowe, myślę że autorzy chcą po prostu mieć informację zwrotną ile osób obejrzało... Niemniej jednak popchnę temat dalej, zwłaszcza że EuroLinux chce być firmą która słucha głosu społeczności... :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurolinux nie wypada bardzo źle żądając tylko imienia i emaila. Ale i tak są trochę zbyt pewni siebie licząc na to, że nigdy nie będą mieli wycieku, albo nieuczciwego pracownika, który to odsprzeda jakiejś firmie. W obecnych czasach (RODO) już nawet wiele sklepów internetowych natychmiast po transakcji kasuje dane osobowe, żeby nie musieć realizować ich ochrony, zgodnie z przepisami. Dlatego trochę dziwi zbieranie adresów email pod pretekstem obejrzenia webinarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla porównania, zobacz proszę ilu danych wymaga Linux Polska
https://linuxpolska.pl/postgresql-webinary/backup-w-postgres-retencja-i-backup-pasywny-przy-pomocy-barman/

jeśli zaś chodzi o EuroLinux to dane nie są w ogóle trzymane na hostingu www. @Fedoras zawziąłeś się na tę firmę czy co? :) połowa stron w sieci oferuje zapisy do newslettera i nikt z tego powodu nie robi żanego halo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2021 o 12:25, Jonshu napisał:

dla porównania, zobacz proszę ilu danych wymaga Linux Polska
jeśli zaś chodzi o EuroLinux to dane nie są w ogóle trzymane na hostingu www. @Fedoras zawziąłeś się na tę firmę czy co?

Nie. Nie zawziąłem się na tę firmę. Nie wyciągnąłem jej z kapelusza, żeby o niej pisać. Po przeczytaniu reklamy w tym wątku, chciałem obejrzeć webinar, ale cena za obejrzenie okazała się dla mnie nie do przyjęcia. Wiem ilu danych wymagają różne firmy i napisałem, że E. nie wypada bardzo źle.

W dniu 18.09.2021 o 12:25, Jonshu napisał:

połowa stron w sieci oferuje zapisy do newslettera i nikt z tego powodu nie robi żanego halo :).

Chyba znacznie więcej niż połowa. Zapisy do newslettera to chyba coś innego? Spróbuj zamówić pizzę i nie podać adresu, gdzie ma być dostarczona. Nie oczekiwałem dostarczenia mi webinaru do skrzynki pocztowej zatem podawanie adresu email nie miało sensu. Wystawienie linku do webinara plus możliwość podania imienia i adresu email byłoby dobrym rozwiązaniem. Uzależnianie jednego od drugiego jest dla mnie trochę nie całkiem.

Reklamę E. potraktowałem jako dobry przykład do zwrócenia uwagi na powszechny i bardzo duży problem sprzedawania wszystkiego za współczesne, nieokreślone i nie wycenione prawidłowo dane osobowe. Ale to chyba jest problem na inny wątek, może w dziale No Name.

 

Na dobry początek nowego tematu zapytam czy ktoś z was wycenił sobie otrzymywane reklamy (tzw. informacje marketingowe)? Ja wyceniłem 1 reklamę na 100 PLN (czas zużyty na przeczytanie tytułu, może treści, skasowanie reklamy, usunięcie z kosza; zaangażowanie czasu w jej przeczytanie i/lub zrozumienie; a często także zaangażowanie emocjonalne, np. "Pokochaj swoją pralkę"). Ponieważ nikt nie chce mi tyle płacić za przysłaną reklamę, to pędzę wszystkie i nie wyrażam zgód marketingowych. Prawidłowa wycena reklam jest bardzo ważna, ponieważ pokazuje ile, tak naprawdę płacimy za różne "darmowe" rzeczy. Na przykład tzw. darmowe konto. Jeżeli wycenimy reklamę nawet na 1 zł, to okaże się że to "darmo" oznacza 200-300 i więcej zł. rocznie. Za te pieniądze są dostępne super konta "płatne" w pieniądzach. itd. itp.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2021 o 12:25, Jonshu napisał:

połowa stron w sieci oferuje zapisy do newslettera i nikt z tego powodu nie robi żanego halo :).

To nie tyle zapisy do newslettera co zapisy na spam. Już parę razy zdarzyło mi się, że za niby darmową treść od niby poważnych firm płaciłem podaniem maila czy lajkiem na FB, a potem w skrzynce lądowały mi całe tony spamu czasem powiązane z firmą (choć w 99% były wiadomości typu "podpisaliśmy umowę z firmą noname" a nie wartościowe i przydatne treści) a czasem wręcz był to dosłowny spam (np. reklamy na powiększenie przyrodzenia). Bardzo często mimo braku zgody na newsletter. Tak samo z tymi niby darmowymi materiałami – bardzo często było to jakiś chłam niewart nawet spojrzenia. Po którymś razie po prostu powiedziałem dość i teraz jeśli nie mogę czegoś obejrzeć przed podaniem danych, to z tego nie korzystam, nawet gdy mnie to zainteresuje.

 

9 godzin temu, Fedoras napisał:

1 reklamę na 100 PLN

Całkiem uczciwa wycena, przynajmniej jeśli chodzi o podstawowe reklamy. Wyprodukowanie jakiegoś krótkiego newslettera z kilku zdań może by tyle kosztowało (albo dzieła produkowane przez automaty). Dłuższe skrojone pod osobę teksty z obrazkami i innymi bajerami to już dużo wyższy koszt, często idzie w setki jeśli nie tysiące złotych. Coś o tym wiem, miałem styczność z tym rynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe pytanie w temacie Euro. Ze strony https://pl.euro-linux.com/oferta/ceny/  zniknęły informacje o cenach, a były bardzo przystępne i przejrzyste. Druga sprawa, to ich darmowe iso ze strony https://pl.euro-linux.com/eurolinux/wyprobuj/  . Kumple z pracy mnie poinformowali, że owszem zainstalować można, ale nie można zaktualizować bez rejestracji.Mam wrażenie, że niechcący ściągnął płatną wersję, ale pewności nie mam. W ogóle nie mam pewności, czym wersja darmowa i płatna się różnią, bo się widać różnią.

W dalszym ciągi wydaje mi się, że to jest dobra oferta dla małego biznesu, ale dla domowych entuzjastów to już mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, SeeM napisał:

Druga sprawa, to ich darmowe iso ze strony https://pl.euro-linux.com/eurolinux/wyprobuj/  . Kumple z pracy mnie poinformowali, że owszem zainstalować można, ale nie można zaktualizować bez rejestracji.

Obrazy 8.3 i 8.4 minimal aktualizują się bez problemu, żadna rejestracja nie jest wymagana.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
 
Niechcący, w wątku o Eurolinuksie zacząłem zupełnie nowy temat dotyczący reklam.
Mam prośbę o przeniesienie lub skopiowanie uwag dotyczących reklam do No name lub Hyde Park z tematem "Co z prawami reklamobiorców"
W obecnych czasach zalewu "informacji marketingowych" czyli ataku reklamodawców na reklamobiorców jest to chyba temat na czasie.
 
Wracając do tematu wątku czyli EuroLinuxa, bardzo dobrze się dzieje, że jest jakiś team, który chce się opiekować dystrybucją linuxa i oferować wsparcie.
Głównym problemem z wykorzystaniem Linuxa w small biznesie czy administracji publicznej jest właśnie brak wsparcia. Albo zaporowe ceny gigantów, albo zdolny informatyk, który nagle odejdzie z pracy i wszystko leży, bo nikt nie wie co z tym dalej zrobić.
Dystrybucja Eurolinuxa jest notowana na Distrowatch (https://distrowatch.com/table.php?distribution=eurolinux) i jeżeli nie zaczną przesadzać z ceną to mają perspektywy.
 
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Jonshu changed the title to EuroLinux na tle rynku - webinar (8.09.2021)
  • Jonshu featured, unfeatured, pinned i unpinned this temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...