Skocz do zawartości

Jak edytować panele na pulpicie ''gnome-classic''?


slabypingwin

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili korzystam z pulpitu gnome-classic na dystrybucji alma .

Chciałbym przenieść górny panel na dól a doln y panel do góry .

Zainstalowałem ''gnome-tweak-tool'' ale tam nie widzę ustawień położenia paneli .

Zainstalowałem rozszerzenie ''gnome-shell'' , ale w nim też nie widzę opcji przesuwania paneli .

Na kombinację klawiszy ; ALT+PPM - nie ma reakcji ...

Proszę o porade ; jak zmieniać położenia paleli i ich właściwości na pulpicie ''gnome-classic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One nie są aż tak konfigurowalne. To tylko atrapa zrobiona przejściowo przez ludzi z Red Hata, żeby Gnome 3 w RHEL7 nie "zastrzelił" użytkowników na przywitanie. Jeżeli chcesz je sobie przemieścić, trzeba się rozejrzeć za pulpitem Mate, albo Xfce. Jeżeli masz dużo czasu, to KDE, Fluxbox, IceWM też dadzą radę, tylko trochę przy nich roboty.

Jeżeli chcesz sobie coś pozmieniać w Gnome, to lepiej wyjdziesz na "normalnym" Gnomie i doinstaluj kilka rozszerzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, slabypingwin napisał:

Czytałeś zapewne Sem mojego autorstwa posta w innej części tego forum o tym jak to do pulpitu gnome odinstalowałem Mate i efekt był taki że na pulpicie Mate nie zadziałała ani myszka ani touchpad . Dlatego teraz się boję doinstalować inny pulpit ....

Pewnie czytałem, ale widać zapomniałem. W każdym razie Gnome Classic to po prostu zestaw rozszerzeń do Gnome Shella, dzięki którym z daleka wygląda tak samo jak Gnome 2. Próbowałem z tym walczyć i szukać jak je dobie poprawić, ale z czasem stawało się to coraz mniej potrzebne. Przykładowo: niewiele programów nadal używa ikonek w "trayu", za to coraz więcej używa standardowych powiadomień.

Pewnie możesz je przeprogramować i dostosować, ale ja się poddałem całkiem szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

W tej chwili mam zainstalowaną dystrybucję EURO LINUX 9 DESKTOP .

Tam jest Gnome 40.4.0

U mnie na tym pulpicie jest tradycyjnie ; panel u góry a dock na dole .

Klikanie prawym nic nie daje , nie chcą się przemieścić .

A na stronie domowej dystrybucji Eurolinux jest taki ładny obrazek na którym

panel i reszta rzeczy są na dole , podobnie jak w windows 10

EuroLinux-Desktop-home-1.png

Co ja mogę zrobić aby u mnie pulpit nowego gnome 40 wyglądał podobnie jak na powyższym obrazku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zamiast żonglować dystrybucjami, zainstaluj porostu rozszerzenie - jednak niestety nie mogę tego przetestować dla Ciebie.

https://extensions.gnome.org/extension/1160/dash-to-panel/

Tak wiem wątek ma rok, ale dopiero teraz wpadł mi w oko.

Jeśli byś się zdecydował, to pamiętaj wyłączyć rozszerzenie przed aktualizacją do następnej wersji dystrybucji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...