Jump to content
Ponury

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dusku.

Recommended Posts

Cześć

Czy ktoś ma doświadczenie w odzyskiwaniu danych z uszkodzonego dysku i polecić jakieś programy?  Już miałem przenosić dane do chmury, jednak pewien wypadek sprawił że dysk z archiwum uległ uszkodzeniu. Sprawdzałem ddrescue, testdisk, jednak czas odzyskania pokazuje 200 dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Photorec.
Zrób obraz dd i podmontuj do maszyny vmware z opcją przywracania, coś jak snapshot ale dla voluminu, nie moge sobie przypomnieć jak to się robi i nazywa, ale możesz wtedy mieszać czym chcesz, jednym kliknięciem przywrócić stan poczatkowy i ponawiac próby.
Odzyskałem w ten sposób partycję 4TB pełną obrazów, niestety jeden worek, bez struktury katalogów. Trwało to z 2 miesiące.
Jeśli padł system plików, to na oryginanym dysku nie używaj fsck, zapasowych superbloków itp. bo to wielkie g... rozwali jeszcze bardziej ale to na pewno wiesz.
Jak padła tablica partycji to mi kiedyś dawno pomógł HandyRecovery, odzyskał jakimś cudem partycję z systemem plików i strukturą katalogów, ale takie cuda tylko raz w życiu.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Wyszło na to że wszystkie dane na dysku są, jednak nie da się do nich w standardowy sposób dostać. Wszedłem głębiej w manuala TestDiska i odzyskuję katalog po katalogu. Potrwa to dość długo, jednak najważniejsze rzeczy powinienem odzyskać, czyli zdjęcia od 2004 roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również sugeruję zrobić obraz dysku. Odzyskiwanie danych z talerzy będzie działać, dopóki się kręcą. Jeżeli będziesz miał szczęście, to fajnie. Jeżeli nie, dysk przestanie je czytać w połowie. Obraz dysku pozwala ponawiać proces odzyskiwania wiele razy, aż znajdziesz najbardziej optymalny, lub najszybszy.

Czy dysk wydaje różne dziwne dźwięki? Sprawia wrażenie, że głowica często parkuje i talerze rozkręcają się ponownie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...