Skocz do zawartości

Nie mogę odtworzyć filmiku ze smartfona na F 36


slabypingwin

Rekomendowane odpowiedzi

Filmiki z mego smartfona mają parametry ; FULL HD 60 fps , kodek H265

Domyślny dla fedory program FILMY pokazuje komunikat o braku kodeka i

po chwili otwiera okienko z komunikatem że GSTREAMER MULTIMEDIA CODEC EXTRA - main profile -   - jest zainstalowany . Co więc trzeba doinstalować aby filmiki ze smartfona się na mojej

F 36 normalnie odtwarzały ?

Dodam tylko tyle że na winshicie 11 musiałem zapłacić 4,5 zł  by zainstalował się odpowiedni kodek .

Czy dla fedory jest jego jakiś darmowy , opensourcowy odpowiednik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne trzeba doinstalować x265 – ten pakiet odpowiada za dekodowanie tego kodeku. Jest w repozytorium rpmfusion, więc jeśli nie masz go włączonego, to trzeba zrobić przed instalacją.

35 minut temu, slabypingwin napisał:

Dodam tylko tyle że na winshicie 11 musiałem zapłacić 4,5 zł  by zainstalował się odpowiedni kodek .

Niepotrzebnie moim zdaniem. Chociażby VLC powinno być w stanie je odtworzyć za darmo na okienkach. Przynajmniej tak piszą w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego posta pisze z poziomu uruchom,ionego live najnowszego mint-a

Cytuj

mint@mint:~$ cat /etc/issue
Linux Mint 21 Vanessa \n \l

 

I tu tez jest ten sam problem ; domyslny dla minta odtwarzacz celuloid - nie chce odtworzyc filmiku ze smartfona .

Doinstalowanie ''multimedia codec pack '' i na mincie nie pomoglo .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slabypingwin napisał:

I tu tez jest ten sam problem ; domyslny dla minta odtwarzacz celuloid - nie chce odtworzyc filmiku ze smartfona .

 

A nie powinno tak być. Sprawdziłem u siebie na live i h265 działa bez problemu – testowałem na tych plikach. Mój wniosek jest taki, że albo ten plik, który chcesz odtworzyć jest uszkodzony, albo jest w jakimś innym egzotycznym formacie – w takim wypadku wypadałoby sprawdzić co to za dziwo poleceniem mediainfo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...