Skocz do zawartości

komunikat przy wyłączaniu komputera


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się przejrzeć komunikaty, które pokazuje system podczas wyłączania komputera? Od jakiegoś czasu co jakiś czas przy wyłączaniu w lewym górnym rogu monitora pojawiają się dwie raczej krótkie linijki których nie ma czasu odczytać. Czasem wydaje mi się że czytam tam warning czy coś ale nigdy nie zdążę przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SeeM napisał:

Można. Zwykle zostają w któryś logach systemu

 

Chyba, że komunikaty pojawiają się, już po odmontowaniu systemu plików.

Najłatwiejszym sposobem jest nagranie ekranu monitora telefonem komórkowym lub kamerą :)

Wersja półprofesjonalna usunąć z Gruba argument rhgb z argumentów kernela i zatrzymać system poleceniem halt (system nie wyłączy zasilania i ostatnie komunikaty pozostaną na ekranie)

Wersja profesjonalna ustawić, jako dodatkową konsolę wirtualną port szeregowy, wyłączyć rate limiting dla komunikatów kernela  i odbierać komunikaty na innym komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nagrałem ten komunikat, oto on:
 

dracut Warning: Killing all remaining processes

dracut Warning: Unmounted /oldroot.

Pojawia się na moment i potem komputer się wyłącza. Domyślam się, że zamyka chyba jakieś procesy, ale do tej pory wyglądało to inaczej, może zmieniło coś uruchamianie systemu w xorg zamiast wayland? Czy końcowe zamykanie procesów może wyglądać inaczej gdy wyłączam komputer w wayland a inaczej jak z xorg? Tak się to jakoś zbiegło gdy zacząłem korzystać z xorg że zaczęło to wyglądać inaczej.. Przy wayland coś się chyba działo ale trzeba było nacisnąć esc by podejrzeć sprawę - odliczało jakąś minutę po czym wyłączało komputer a teraz przy używaniu xorg pojawia się na sekundę komunikat jak wyżej i od razu wyłącza komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...