Skocz do zawartości

Czyszcznie historii przeglądania w Firefox źle działa


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się i jestem już tego prawie na 100 % pewny (ale w najbliższych dniach będę się dodatkowo upewniał) że wybierając czyszczenie historii np. z ostatniej godziny Firefox czyści całą historię. Innymi słowy nie mogę wyczyścić danych przeglądania tylko z ostatniej godziny. Chciałbym zgłosić taki problem. Na razie zauważyłem to tylko na Fedorze gnome xorg. Ale będę to jeszcze sprawdzał. Czy u was jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Toni changed the title to Czyszcznie historii przeglądania w Firefox źle działa

jak działa to czyszczenie ostatniej godziny ? chodzi o czas używania przeglądarki? czy czas który leci nawet gdy się jej nie używa? czy wystarcza to że jest włączona? na wszelki wypadek pytam bo zastanawiam się jak to sprawdzać. do tej pory czekałem ponad godzinę i sprawdzałem a problem zauważyłem jakoś tak intuicyjnie - po prostu poczułem że coś nie gra jak większość stron wysyła prośbę o akceptację ciasteczek a ja wcale nie czyściłem wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Toni napisał:

jak działa to czyszczenie ostatniej godziny ? chodzi o czas używania przeglądarki? czy czas który leci nawet gdy się jej nie używa? czy wystarcza to że jest włączona? na wszelki wypadek pytam bo zastanawiam się jak to sprawdzać. do tej pory czekałem ponad godzinę i sprawdzałem a problem zauważyłem jakoś tak intuicyjnie - po prostu poczułem że coś nie gra jak większość stron wysyła prośbę o akceptację ciasteczek a ja wcale nie czyściłem wszystkiego.

To się może zdarzyć, jeżeli w ciągu ostatniej godziny na stronie pojawiły się nowe źródła reklam, lub strona automatycznie nadpisuje swoje ciasteczka nowymi dostawcami, no bo przecież człowiek już wyraził na nie zgodę. Wówczas ciasteczka są umieszczane w przeglądarce całkiem niedawno i mogą się załapać na ostatnią godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SeeM napisał:

To się może zdarzyć, jeżeli w ciągu ostatniej godziny na stronie pojawiły się nowe źródła reklam, lub strona automatycznie nadpisuje swoje ciasteczka nowymi dostawcami, no bo przecież człowiek już wyraził na nie zgodę. Wówczas ciasteczka są umieszczane w przeglądarce całkiem niedawno i mogą się załapać na ostatnią godzinę.

Ok, ale nigdy tak nie miałem. Znaczy, teraz wywala wszystko. Muszę ponownie akceptować RODO na każdej stronie. Centralnie na każdej. Coś jest nie tak. 

Jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach przeglądarki możesz przejrzeć ciasteczka wraz z datą ostatniego dostępu – domyślam się, że przy tych stronach gdzie dostęp jest krótszy niż 1 godzina będziesz musiał ponownie akceptować RODO czy się logować. Możesz też przy czyszczeniu nie usuwać ciasteczek, wtedy nie będziesz miał tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...