Skocz do zawartości

PROBLEM Z WIN XP I JEGO CHAMSKIM WCHODZENIEM NA MOJE IP


remind

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem: mam (_linuxa_ → Linuksa) ORT z kernelem 2.4.26 i jak ktos w sieci ustawi sobie moje ip na win xp. to trace kontakt ze swiatem. koles wchodzi centralnie na chama na moj IP!!! jak juz opuszcza moje ip wszystko wraca od razu do porzadku. czy mozna temu zapobiec? moze trzeba jakas opcje wlaczyc w kernelu lub w karcie sieciowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

na pierwszy rzut oka, to masz dynamiczne IP, (albo on), zreszta to niewazne;

powinniscie sobie ustawic we dwoch rozne IP, statyczne, zeby sie nie pokrywaly wiecej;

 

tez tak kiedys mialem, w mojej sieci, wszyscy mieli dynamiczne IP z rutera, w momencie kiedy sie logowales dostawales IP, i to ze dostawales czyjs inny nie mialo az takiego wplywu, bo XP sobie z tym radzil zmieniajac na inny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zasada jest taka kto pierwszy odpali kompa z danym ip to bedzie go mial a drugo osoba bedzie miala klopoty - ale to oczywiscie nie wyjscie.

 

Sprawa powinien sie zajac administrator sieci. On zawsze bedzie mogl sobie wskakiwac na twoj adres jesli admin nie zrobi z tym pozadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co biedny admin moze zrobic???

Wlasnie w tym rzecz ze admin moze wszystko. Jesli to server na (_linuxie_ → Linuksie) ORT to DHCP+Statistic ARP po numerach MAC. Jesli nawet to zwykly router to te istnieje taka mozliwosc w niektorych routerach. Jesli nawet nie to po prosty niech mu powie ze jak bedzie tak robil to go zablokuje i odetnie net. Obowiazkiem admina jest o to dbac !!

 

mozna cos w kernelu zmienic zeby koles nie wpiepszal sie razem ze mna na 1 IP??
z tego co wiem to nic to nie pomoze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLE JA POTRZEBUJE JAKIEGOS ROZWIZANIA A NIE ODPOWIEDZI W W STYLU "ADMIN MOZE WSZYSTKO". ADMIN MOZE ZMIENIC ZWYKŁY SWITCH PENTAGRAMA NA PROGRAMOWALNY 3COM ZA 5000zł ???? W KTORYM NIE MA WIEKSZYCH PROBLEMOW????

 

 

PANOWIE !!!! LITOSCI PRZY ODPOWIADANIU!!!!

 

 

JAK MOJ KOMPUTER MA WINDOWS XP, TO TAKA OSOBA WPIEPRZAJACA SIE NA MOJE MIEJSCE Z WINDOWS XP DOSTANIE KOMUNIKAT "ZE ADRES JEST JUZ UZYWANY" I POJAWI MU SIE 0.0.0.0 jako adres. A JAK TO ZROBI GDY MAM (_linuxa_ → Linuksa) ORT TO POJAWI SIE MU ADRES 192.168.0.2 I SPOKOJNIE DZIALA W LANIE, CHOC NIE MA NETU. BO NET JEST PO ADRESACH MAC.... I BEDZIE SIEDZIALA NA MOIM IP DO CZASU AZ NIE USTAPI!!!

 

 

ADMIN NIE MA TU NIC DO GADANIA!!!!!

 

 

CZEKAM NA KONKRETNE ODPOWIEDZIE, A NIE "NA LANIE WODY"!!! POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remind był napisał całą masę tekstu dużymi literami

 

Szanowny Użytkowniku

 

Pisanie tekstu dużymi literami oznacza krzyk. Przy tej ilości dużych liter to nawet możemy mówić o wrzasku. Proszę bardziej spokojnie redagować posty :) .

 

Treść odpowiedzi tidnaba jest wyczerpująca Twój problem i dokładnie ją przeanalizuj.

 

"Wlasnie w tym rzecz ze admin moze wszystko. Jesli to server na (_linuxie_ → Linuksie) ORT to DHCP+Statistic ARP po numerach MAC. Jesli nawet to zwykly router to te istnieje taka mozliwosc w niektorych routerach. Jesli nawet nie to po prosty niech mu powie ze jak bedzie tak robil to go zablokuje i odetnie net. Obowiazkiem admina jest o to dbac !"

 

Nie rozumiem dlaczego nie chcesz zwrócić się do admina.

 

pozdrawiam, Moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remind - nie denerwuj się chłopie :D

 

Krzykiem nic nie zdziałasz - trzeba łagodnie :D

 

Większość z osób tu działąjących jest w jakimś stopniu adminami, więc taka sytuacja jest dla nas oczywista - jeżeli ktoś coś kombinuje w sieci, to się go najpierw delikatnie upomina, potem mniej delikatnie a jak i to nie skutkuje to się go po prostu odcina.

 

Jednak nie wszyscy admini są tacy wspaniali jak my :D ( to był żart oczywiście :D ) więc niekiedy faktycznie problem staje się większy.

 

Nie podam Ci rozwiązania od ręki, jednak zainteresował mnie twój problem od strony technicznej - sprawdziłem u siebie i jeżeli mam pod linuksem nadany adres statyczny, to przy próbie uruchomienia innego komputera w WIn XP/2000/98 z takim samym adresem IP dostaję komunikat o konflikcie adresów IP. Więc jest to efekt który Cię interesuje.

 

Z pobieżnych prób okazało się że o tym czy inne komputery rozpoznają konfilk adresów IP decydują ustawienia firewall'a na linuksie - nie jestem w tej chwili do końca pewien które reguły, ale wydaje mi się, że obsługa pakietów ICMP ( czyli np. pingi )

 

Może spróbuj wyłączyć zupełnie firewall'a ( może to przeżyjesz

:wink: ) i sprawdź efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko chce wiedziec co mam zrobic na SWOIM komputerze zebym nie dostawiadczal tego problemu! nie obchodzi mnie co jest na serwerze.

 

Tu nie masz racji. To tak jakbyś się pytał co zrobić ze swoim samochodem, bo jak podjeżdżasz pod światła to dzieciaki wciskają guzik na przejściu dla pieszych i dostajesz czerwone światło a one sobie spacerują po przejściu.

 

Oczywiście możesz zamontować lepsze wycieraczki oraz kratę z przodu aby zminimalizować efekty podrapanie maski oraz zabrudzenia szyb ale to nie jest rozwiązanie.

 

Ale jeżeli faktycznie nie masz do kogo się zwrócić to jak już CI pisałem - spróbuj z ustawieniami firewall'a. Moje próby prowadziłem wprawdzie na jądrach serii 2.6.x ale to nie powinno mieć wpływu

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przd chwila wylaczylem fireala w (_linuxie_ → Linuksie) ORT , powiedzialem dla kolegi z sieci zeby wszedl na moje IP. i to samo. nawet nie pojawil mu sie na pasku trojkacik zołty - KONFLIKT IP. Normalnie korzysta z mojego IP. jak wchodzi na kogos innego np. z win98 czy xp to pokazuje mu sie: "STATYCZNY ADRES IP,krory wlasnie skonifurowano, jest juz uwany w sieci.skonfugruj ponownie inny adres IP" .A ja na (_linuxie_ → Linuksie) ORT nie mam kontaktu z LAN :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przd chwila wylaczylem fireala w (_linuxie_ → Linuksie) ORT , powiedzialem dla kolegi z sieci zeby wszedl na moje IP. i to samo. nawet nie pojawil mu sie na pasku trojkacik zołty - KONFLIKT IP. Normalnie korzysta z mojego IP. jak wchodzi na kogos innego np. z win98 czy xp to pokazuje mu sie: \"STATYCZNY ADRES IP,krory wlasnie skonifurowano, jest juz uwany w sieci.skonfugruj ponownie inny adres IP\" .A ja na (_linuxie_ → Linuksie) ORT nie mam kontaktu z LAN :(

 

Sprawdziłem na kilku innych maszynach i u mnie jest OK, tzn. jeżeli mam asres przypisany do maszyny z linuksem to nie użyję go na innym sprzęcie.

 

Sprawdź DOKŁADNIE czy masz prawidłowo ustawione ( tzn. tak jak na windowsie ) na linuksie pozostałe parametry TCP/IP, tzn. maskę podsieci, adres rozgłoszeniowy, bramę - błędne ustawienie tych parametrów może powodować że sieć będzie wprawdzie Ci działać, ale mogą być problemy z identyfikacją używanych adresów IP przez inne maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...