Skocz do zawartości

PROBLEM Z WIN XP I JEGO CHAMSKIM WCHODZENIEM NA MOJE IP


remind

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dziekuje za odpowiec. slaby z Pana admin na dodatek RASISTA!

 

adres bcastu wynika z maski:)

 

tak to wyglada:

eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:40:F4:74:DB:70

inet addr:192.168.0.2 Bcast:192.168.0.255 Mask:255.255.255.0

UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1

RX packets:41583 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0

TX packets:33858 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0

collisions:0 txqueuelen:1000

RX bytes:24240200 (23.1 Mb) TX bytes:10297773 (9.8 Mb)

Interrupt:11 Base address:0xb000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiec. slaby z Pana admin na dodatek RASISTA!

 

I pomóż tu człowiekowi :D

 

adres bcastu wynika z maski:)

 

Domyślny tak - ale ręcznie możesz go zmienić - coś słabo ze znajomością TCP/IP ?

 

Dlatego warto jest podawać wszystkie parametry a nie liczyć na jasnowidzące zdolności odpowiadającego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) normalnie dziala ssh jak jest net i mozna wejsc do mnie jak i ja moge wejsc do kogos, pingi sa. po prostu koles z xp zastepuje w sieci moj komp swoim.

 

Dziwne zachowanie. Może Slackware ma jakieś spacjalne pomysły na życie w sieci.

 

Nie tylko Slac, Red Hat 9.0 ma to samo :mrgreen: ...a właściwie to podobnie....

Ja już się spotkałem z podobną sytuacją tylko o troszkę innym przebiegu, a mianowicie przy wpisaniu takiego samego IP (pod którym działał Red Hat) w XP oba kompy miały dostęp do netu naprzemmiennie - raz ten, raz tamten ;P) (odbywała się swoista walka :P) sytucja miała miejsce w sieci złożonej z kilku stacji roboczych, SDI i taniego routera sprzętowego i kiedy to każdy komp miał statyczny IP .... ale to taka mała "zyciowa analogia o zabarwieniu dygresyjnym" :mrgreen:

==============================================

Ja bym dyskusję nad rozwiązaniem powyższego problemu zaczął od szerszego przedstawienia sytuacji przez "nerwowego" kolegę - a mianowicie:

*co to za sieć?

*czy w ogóle jest tam admin?

*jak sieć jest podączona do sieci?

*itp ....

 

bo tak nim mariusz, tidnab czy też inny użytkownik domyśli się wszystkich "składowych" problemu , może zostać skutecznie 'zniechęcony' przez samego autora tematu - a nie o to chyba chodzi ... ;)

 

pozdr

 

PS. Jeżelie kolega juz gdzieś na któreś z przykładowych pytań odpowiedział - to sorry - ciężko mi było się czasem 'przebić' przez niektóre posty... :D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*co to za sieć?

*czy w ogóle jest tam admin?

*jak sieć jest podączona do sieci?

*itp ....

 

Myślę, że jest to pytanie w dobrym kierunku, ponieważ faktycznie kiepski switch potrafi gubić pakiety, jeżeli komputer z tym samym IP pojawia się na różnych portach. Dobry sprzęt zarządzalny powinien taką sytuację wykryć i zablokować, tani ale sensownie zrobiony switch powinien zostać przy pierwszym komputerze, a kiepski może faktycznie:

- albo gubić pakiety

- albo zmieniać adresata

- albo zostać przy nowym komputerze

- albo robić cokolwiek innego :-)

 

Dlatego: prawidłowe pytanie, zawierające komplet danych przyspiesza uzyskanie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sieci jest pare kompow, sa switche compex, lg , pentagram, wszystko jest podlaczone poprzez serwer do dsl 1mbit. na serwerze jest 80GB baracuda, i celeron 566 z 128MB, "nat + htb"+ ssh + samba. reszta uslug wylaczona. w tym momencie serwer podlaczony jest do pentagrama nest 8 portowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez siec na slacku 9.1 i czasami zdazal sie "efekt pamietania IP" czyli jakis komp wlaczyl sie z jakims ip a nastepnie inna osoba tez miala to ip i wyskakiwal konflikt. Po uruchomieniu dhcpd + statyczny arp wszystko smiga oki. Mozesz wylaczyc komunikaty o konflikcie ip lecz to raczej nie rozwiaze problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba post nie zwiazany z tematem. dchpd ma tak ze pamieta standardowo kazdy nowy ip, przynajmniej gdy jest ustawione MAC na sztywno.

a prosze sprawdzic czy jak sie ustawi adres serwera to inni maja internet. ja zauwazylem ze serwer widzi wszystkich w lan i ja widze wszystkich w lan, tyle ze mamy to samo ip:) jak to mozliwe??? klaster???? z 2 kompow???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Brawo, i w ten sposób papik zakonczył dyskusję. Chciałem to samo zaproponować ale się spóźniłem !

 

Tylko jest jeden problem ! A jak złośliwiec zmieni też na 192.168.0.111 ? Remind znowu będzie miał kłopot che che.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...