Skocz do zawartości

PROBLEM Z WIN XP I JEGO CHAMSKIM WCHODZENIEM NA MOJE IP


remind

Rekomendowane odpowiedzi

to akurat jest slackware 9.1

 

adres 192.168.0.2

maska 255.255.255.0

gateway 192.168.0.1

 

swiezo zainstalowana dystrybucja.

trzeba zawsze szukać przyczyń a nie stawać przed faktem dokonanym. następnym razem podaj konfig sieci jaka sieć rj czy bnc? jaki router LG LINKSYS czy jakiś tam .

 

Problem tu nie polega na statycznych adresach ip. W sieci gdzie występuje router adresy są przydzielane z puli adresów wenętrznych routera.

czyli twój adres 192.168.1.2 zacznij (pulling) przydzielanie adresów od wyższego numeru trzy cztery

jeżeli masz dostęp do ustawień routera to jest taka opcja w każdym rutku o zmiany adresów IP co 1 godz. 1 dzień ustaw sobie przykładowo na 1 godz. sprawdź zachowanie sieci. jeżeli sytuacja się powtarza spróbuj sciągnąć najnowszy firmware do routera być może problem leży po stronie sprzętowej i trzeba firmware zmienić. jeżeli by to Ci nie pomogło sprawdź na routerze w ustawieniach czy adres 192.168.1.2 niejest czasem dostępny tylko dla admina routera tego który pierwszy na routerze się logował tak jak mam ja.

 

mój IP to 192.168.1.2 jestem tylko i wyłącznie adminem mojego netu ja pierwszy się logowałem na rutku i router to zapamiętał i tylko mi przypisuje adres ip 192.168.1.2 koleś może być sobie na innym kompie wszystko jedno jaki system dostaje następny adres innej opcji nie ma.

 

a czasami przy zawiasach netu wystarczy zresetować router i skonfigurować go od nowa po kolei.

 

pozdrowienia w444

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mialem ten sam problem co remind, kolo ktory nie placil za neta (i byl od niego odciety - a walsciwie wywalony z ...allow) po chamsku wklepywal IP kolesi ktorzy mieli neta. Zeby bylo fajniej robil to w momencie kiedy _prawowitych_wlascicieli_IP_ nie bylo lub mieli wylaczone kompy. Przez dluzszy czas nikt tego nie zauwazyl, dopoki koles nie dobral sie do IP _bardziej_uswaiadomionych_ userow. Po MAC'u karty szybko znalezlismy winnego. Jedyna rada na takie zachowanie to DHCP z IPTables. Tylko filtrowanie po mac'u daje pozadany efekt. Oczywisicie mozna zastosowac metode piąchopiryna lub przegryzienia kabla w afekcie :D .

 

PZDRWM

 

P.S. Mozesz pomeczyc kolesia jakims nukerem B) moze mu sie _znudzi_ twoje IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...