Skocz do zawartości

7 Grzechow?


grasnal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w torii ma to byc ustopniowanie ceny produktow, tak aby dac szanse wiekszej ilosci osob na zakup systemu od MS (Starter ma byc tani)

 

jednak dla mnie sa to kolejne argumenty dla ktorych nie bede instalowa Visty,

 

jednego czego bede zazdroscil (oczywiscie jezeli bedzie tak jak mowi MS), ze ich system bedzie uruchamial sie 3 sekundy :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednego czego bede zazdroscil (oczywiscie jezeli bedzie tak jak mowi MS), ze ich system bedzie uruchamial sie 3 sekundy :blink:

I w dodatku maksymalnie 3 sekundy. No cóż, nie każdy jest tak naiwny, by w to wierzyć. Zapewne będzie chodziło o zrzut pamięci i szybkie wczytanie załadowanego systemu, ale do tego i tak potrzeba szybkiego dysku. Poza tym to już dawno zostało w moim mniemaniu w PeCetach wykluczone - każda zmiana sprzętu spowoduje... no właśnie, Vista będzie się wieszać, czy powie, że musi się normalnie załadować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to już dawno zostało w moim mniemaniu w PeCetach wykluczone - każda zmiana sprzętu spowoduje... no właśnie, Vista będzie się wieszać, czy powie, że musi się normalnie załadować?

no wlasnie chyba tylko w ten sposob moga uzyskac taki efekt, zreszta to bedzie zgodne z ich polityka licencyjna ktora mowi ze jezeli zakupilo sie sytem OEM to po wymianie jakiegokolwiek podzespolu komputera (z ktorym taka licencje sie zakupilo) nalezy ponownie zakupic licencje <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to już dawno zostało w moim mniemaniu w PeCetach wykluczone - każda zmiana sprzętu spowoduje... no właśnie, Vista będzie się wieszać, czy powie, że musi się normalnie załadować?

no wlasnie chyba tylko w ten sposob moga uzyskac taki efekt, zreszta to bedzie zgodne z ich polityka licencyjna ktora mowi ze jezeli zakupilo sie sytem OEM to po wymianie jakiegokolwiek podzespolu komputera (z ktorym taka licencje sie zakupilo) nalezy ponownie zakupic licencje <_<

Nie strasz mnie licecjami Windows. Wydałem na wersję Home prawie 600zł i dostaję komunikat: WinXP HE może zostać zainstalowany jedynie na pierwszej partycji dysku. Myślałem, że to jaja, ale jednak nie...

 

/ot/ Właśnie zszedłem na złą drogę i postanowiłem sobie pobrać wersję 64-bitową z torrenta i skopiuję sobie klucz z oryginału. No, ale tu znowu mam problem, od czasu wielkiej akcji na początku tego roku nie umiem szukać torrentów. (PM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

User nie musi używać 4 wersji na raz, ale wprowadzenie 4 wersji na desktop pozwala na spory wachlarz cen, a i tak okaże się że najlepsze do komfortowej pracy będą te najdroższe wersje. Reasumując MS wie co robi prowadząc taką politykę i zapewne zarobi na tym nie jeden milion zielonych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może windows i będzie szybko startował, ale przez pierwszy tydzień. Dalej jak już ktoś o to nie zadba(A tak będzie w większości wypadków), to będzie się uruchamiał raz na 3 próby hehe

A co do zróżnicowania wersji, to pewnie tanie będą sprzedawane np. hipermarketach, co by koszty obniżyć i biedny szary użytkownik DOOM 3 się zawiedzie jak mu wyskoczy, że ta wersja nie jest przeznaczona do gier zoonk

Może taka polityka zwiększy zakup licencji przez domowych użytkowników, ale mi się wydaje że to może jeszcze bardziej pogorszyć opiinie o windows jako systeie cieńkawym, bo te ubogie wersje naprawe mogą być ubogie :)

Zresztą życie pokarze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, myślę że stać by mnie było na legalna vistę i odpowiednią maszynę do tego. Pytanie tylko po co??. Linux oferuje mi komplet fajnego oprogramowania, spore możliwości , wirusy go nie łapią,włamać się do niego jest o wiele trudniej.Nie ma wygórowanych wymagań sprzętowych i ma to coś co wciąga. Windows tego czegoś nigdy nie będzie miał.Do tego wszystkie wersje na pewno będą dziurawe tak jak poprzednie. M$ zamiast się skupić na bezpieczeństwie i niezawodności znowu się bawi w 100000000000 wersji. Myślę że vista jest zabawką dla bogatych szpanerów, ja nie widzę sensu jej zakupu i instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu to zroznicowanie cen ma glownie oddzialywac na osoby z zasobniejszymi portfelami. Ktos kto patrzy na rozne wersje systemu, a ma wystarczajaco kasy wybiera ten drozszy zgodnie z zasada : To jest drozsze, hmmm musi byc lepsze. No a reszcie pozsotaje "slabsza wersja" systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest drozsze, hmmm musi byc lepsze.

Dokładnie, dopłacisz 100zł więcej i masz maksymalną rozdzielczość większą o 100px w poziomie, dopłacisz kolejne 100zł i masz w pionie :)

Przynajmiej tak na oko można by podsumować wcześniejsze poczynania giganta z Redmond ze "zróżnicowaniem wersji XP". Phi (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...